Newsy

Stuhr: Na scenie seksu dostawaliśmy głupawki

„Ten film przypomina gorzką czekoladę. Nieprzesłodzoną słodycz z nutką goryczy, ale jednak wciąż mieszcząca się w kategorii deseru” – tak o najnowszej komedii Jerzego Stuhra pt. „Obywatel” mówi jego syn, Maciej Stuhr, który gra głównego bohatera – Jana Bratka. W sieci debiutują właśnie pierwsze kadry z filmu, na których Maciej Stuhr jawi się jako czarujący uwodziciel.

„Uroczo wspominam wszystkie partnerki z tego filmu – z Sonią Bohosiewicz, Violettą Arlak oraz Jaśminą Polak mieliśmy masę śmiechu. Scena seksu z Violą Arlak była tak zabawna, że prosiliśmy o powtórzenie ujęcia, bo dostawaliśmy ‘głupawki’, co niekoniecznie było po myśli reżysera” – dodaje.


W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. Komedia, „Obywatel” pokazuje, że bez względu na to w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich „izmów”. Jana Bratka zagrali ojciec i syn – Jerzy i Maciej Stuhrowie.


Bohater filmu, Jan Bratek, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki.  Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.


W komedii zobaczymy także m.in. Magdalenę Boczarską („Różyczka”), Ireneusza Czopa („Jack Strong”), Piotra Głowackiego („Dziewczyna z szafy”) i Janusza Gajosa („Układ zamknięty”). Twórcą zdjęć jest nominowany do Oscara za film „Pianista” i wielokrotnie nagradzany Paweł Edelman.