Newsy

Stop dopalaczom! – z pomocą filmu „Najlepszy”

Co jakiś czas docierają do nas zatrważające dowody na skalę niebezpieczeństw związanych z zażywaniem przez dzieci i młodzież nieznanych substancji zwanych dopalaczami. Nie trzeba nikogo przekonywać o zasadności działań profilaktycznych związanych z tym zagrożeniem.

Jak jednak docierać do uczniów? Jak ich angażować i promować wartościowe postawy? Jak wspierać profilaktykę rówieśniczą? Wierzymy, że można to robić za pomocą sztuki filmowej.

Dobre kino działa przede wszystkim na emocje. Podsuwa bohaterów, z którym można i warto się identyfikować. Przedstawia treści w taki sposób, by bez nachalnej tezy i tonu moralizatorskiego mówić o ważnych sprawach. W Multikinie wierzymy, że za pomocą sztuki filmowej możemy skutecznie edukować i wychowywać.

Dlatego z ogromną satysfakcją zapraszamy Państwa na wyjątkowe seanse filmu „Najlepszy” w sieci Multikino.


„Najlepszy” (w roli głównej Jakub Gierszał) to film na podstawie zupełnie niewiarygodnego życiorysu. Jerzy Górski otarł się o śmierć. Wielu jego przyjaciół, podobnych jemu nastolatków uzależnionych od narkotyków, odeszło przedwcześnie. On znalazł w sobie siłę do walki. Z pomocą kilku ważnych osób, wśród których był również legendarny społecznik Marek Kotański, przeszedł niesamowitą drogę od wyniszczonego człowieka ze złamanym kręgosłupem moralnym do życiowego zwycięzcy – triumfatora morderczych zawodów sportowych, odpowiedzialnego ojca, postaci inspirującej innych do walki o godność i własne marzenia.

Sieć Multikino przygotowała specjalny program edukacyjnych działań wokół filmu. W wybranych kinach młodzież będzie miała możliwość wysłuchania prelekcji profilaktyków Policji zajmujących się walką z dopalaczami lub wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z udziałem ekspertów z instytucji publicznych i organizacji pozarządowych zajmujących się profilaktyką antynarkotykową. Przekażą oni uczniom wiedzę, jak zapobiegać uzależnienieniom i jak bronić się przed prawdziwą inwazją łatwo dostępnych i trudnych do wykrycia specyfików. Odpowiemy też na pytania, gdzie zwrócić się o profesjonalną pomoc. W celu umówienia wizyty połączonej z prelekcją, prosimy o kontakt ze specjalistą ds. rezerwacji grupowych w Państwa kinie:

https://multikino.pl/szkoly/kontakt 

„Najlepszy”
reż. Łukasz Palkowski („Bogowie”)
prod. Polska 2017, 109 min.
wyst. Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Mateusz Kościukiewicz, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Tomasz Kot i in.

Ceny biletów na pokazy zgodne z cennikiem kin dla biletów szkolnych i grupowych.

Wybrane seanse w niektórych miastach zostaną wzbogacone spotkaniami ze specjalnie zaproszonymi gośćmi – szczegóły poniżej:

Oferty:

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Stop dopalaczom! – z pomocą filmu „Najlepszy”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.