Newsy

Startuje nowy "RoboCop"

Produkcja filmu "RoboCop" w reżyserii José Padilha rozpoczęła się w sobotę, 15 września, w Toronto (Metro-Goldwyn-Mayer Pictures i Columbia Pictures).

W głównych rolach wystąpią: Joel Kinnaman, Gary Oldman, Michael Keaton i Samuel L. Jackson, na drugim planie zobaczymy: Abbie Cornish, Jackie Earle Haley, Michael K. Williams, Jay Baruchel, Jennifer Ehle i Marianne Jean-Baptiste. Autorami scenariusza są Josh Zetumer i Nick Schenk. Fabułę oparto o filmową opowieść z 1987 roku, do którego scenariusz napisali Edward Neumeier & Michael Miner ("RoboCop"). Film jest produkowany przez Marca Abrahama i Erica Newmana, a Bill Carraro został jego producentem wykonawczym. Premierę w Stanach Zjednoczonych przewidziano na 9 sierpnia 2013 roku. Akcja najnowszego "Robocopa" dzieje się w 2028 roku, w wielonarodowym OmniCorp, które jest centrum robotyki. Oddziały robotów tam produkowane wygrywają amerykańskie wojny na całym świecie, a teraz nowoczesną technologię chcą wykorzystać w wewnętrznych konfliktach. Alex Murphy (Kinnaman) jest kochającym mężem, ojcem i dobrym policjantem, który stoi na straży porządku w Detroit. Gdy zostaje ranny na służbie, OmniCorp wykorzystuje swoją wiedzę o robotach, aby uratować życie Alexa. Po tym zdarzeniu Alex odkrywa w sobie nowe, niezwykłe umiejętności. Wraz z nimi czekają jednak na niego kolejne wyzwania i kłopoty, którym nie sprostał jeszcze żaden człowiek.

Komentując zapowiedzi, Padilha (reżyser filmu) powiedział: "To niesamowite, że za chwilę zaczniemy produkcję tego filmu. Mamy wymarzoną obsadę i niezwykle kreatywny zespół ludzi. Wszyscy jesteśmy bardzo oddani pracy przy tym filmie. Chcemy, by stworzył on nowy grunt pod tego typu kino i był obrazem istotnym dla współczesnego widza, a jednocześnie, żeby powstała nowa, odrębna historię". Operatorem zdjęć jest Lula Carvalho. Scenografię przygotował Martin Whist. Montażystą jest Daniel Rezende. Za kostiumy odpowiada April Ferry, zaś za efekty specjalne - James E. Price.


KS / B.B.PR

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png

RoboCop

RoboCop

Akcja Science-Fiction Od lat: 12 118 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Startuje nowy "RoboCop"

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Safari

Safari

18.03.2014, 12:33:19

Jak to możliwe, że taki film nie jest dostępny w Poznaniu ? Żałuje, że nie mam szansy go obejrzeć w kinie. Jako osoba, która miała styczność z pierwowzorem, jest to cios z pięści w twarz.