Newsy

Sprzymierzeni: TOP 7 duetów Brada Pitta

Brad Pitt w swej bogatej karierze sprzymierzeńców miał co niemiara. A jeszcze więcej sprzymierzeńczyń. Niestety jedną z nich ostatnio stracił, i to na dobre. Ale skupmy się na tym co na ekranie: w dniu premiery filmu, w którym partneruje mu Marion Cotillard – oto nasza topka najlepszych damsko-męskich sojuszy Brada Pitta.

7. „Pan i Pani Smith”: komedia małżeńska
Jak pięknie powspominać stare, dobre czasy…  Pomimo wojenek w pracy, Pan Pitt i Pani Jolie gorącą atmosferę towarzyszącą pracy agentów potrafią łacno przenieść do sypialni. Pan i pani Smith to nic więcej jak słodka komedyjka sensacyjna, ale ze względu na parę głównych bohaterów i jasny pozaekranowy kontekst – to prawdziwa przyjemność dla oka i gratka dla plotkarzy.


6. „Podziemny krąg”: miłość w czasach zarazy
Tu jest zdecydowanie mroczniej. Halucynogenne omamy, jakimi David Fincher opatulił sceny erotyczne pomiędzy Bradem Pittem a Heleną Bonham Carter, wołają wprawdzie o pomstę do nieba, ale trzeba przyznać, że duszna atmosfera toksycznej relacji tych dwóch buntowników o zatrutych duszach powoduje, iż nawet widzowie tęsknią za głębokim haustem świeżego powietrza.


5. „Kalifornia”: urodzeni mordercy
Pitt sprawdza się w rolach facetów spod ciemnej gwiazdy, ale ustępuje w tej materii kroku aktorce, która takich facetów na ekranie przyciąga jak magnes – to Juliette Lewis. To pierwsza wielka miłość Pitta, którą śledził cały świat. Czasy powyciąganych swetrów, zdezelowanych martensów i grunge’owej muzyki zawsze będą miały twarz dwojga bohaterów tego filmu.


4. „Wywiad z wampirem”: tylko kochankowie przeżyją
Rewolucyjny film – pod względem intelektualnym i obyczajowym. Można go czytać jako opowieść o wykluczonych, dramat egzystencjalny i wielką, hipnotyzującą epopeję o niespełnieniu. Niesamowity duet i niejednoznaczną relację tworzy tu z Pittem nie kto inny jak Tom Criuse, kreujący być może najlepszą w swej karierze rolę Lestata.


3. „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”: w poszukiwaniu straconego czasu
Pewna firma produkująca maszynki do golenia reklamuje się hasłem „bądź najlepszą wersją samego siebie”. Co by nie powiedzieć o tym pokręconym filmie (niektórzy go nie cierpią), udało się tu stworzyć naprawdę najlepsze wersje Brada Pitta i Cate Blanchet. Dzięki rewolucyjnej technice z pogranicza efektów specjalnych i charakteryzacji oglądamy ich znów pięknymi, młodymi i nieprawdopodobnie powabnymi.


2. „Thelma i Louise”: w samo południe
Szybka łóżkowa przygoda ze spotkanym po drodze kowbojem zmienia życie Thelmy Dickinson. Budzi tłumione przez lata nieudanego małżeństwa namiętności i pasje kierując ją na drogę, z której nie ma odwrotu. Chyba nie trzeba być agentem jej królewskiej mości, by domyślić się, że urodziwym katalizatorem tych wielkich przemian jest amant o perlistym uśmiechu i blond grzywce?


1. „Wichry namiętności”: dzieje Tristana
Zapierające dech w piersiach pejzaże Arizony. Trzej bracia o wyrazistych poglądach wpojonych przez surowego ojca – pułkownika armii. I jedna kobieta – połączenie delikatności i charyzmy zawoalowanej konwenansem czasów przed Wielką Wojną. Po obejrzeniu tego filmu świat nie będzie dla was taki sam, a burza czarnych loków Julii Ormond będzie prześladowała płeć brzydszą po kres waszych dni.

Sprzymierzeni

Sprzymierzeni

Thriller Romans

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Sprzymierzeni: TOP 7 duetów Brada Pitta

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.