Newsy

„Spring Breakers” bije rekordy popularności

„Spring Breakers”, który określa się jako mocniejszy od „Pulp Fiction” (Huffington Post) pobił właśnie rekord amerykańskiego box office.

Dystrybutor zza Oceanu postanowił dozować publiczności tę filmową „grzeszną przyjemność” – i pokazał premierowo film w zaledwie kilku kinach. Wydarzenia wywołało u widzów prawdziwą histerię. Zainteresowanie przekroczyło wszelkie odnotowane statystyki – film zarobił ponad ćwierć miliona dolarów! Jak dotąd żaden z filmów w USA nie odnotował tak rewelacyjnego wyniku w limitowanej dystrybucji w 2013 roku.
„Spring Breakers” to odważne, wywrotowe kino, na które widzowie czekali od dawna. To  „brawurowa” (Film.com), „prowokacyjna” (Screen Daily), „wizualnie niebezpieczna wypowiedź o powierzchownej pustce naszej popkultury” (SSG Syndicate), „fantazja albo raczej perwersyjny koszmar o amerykańskim śnie” (Slant Magazine).


Gwiazdki Disneya - Selena Gomez, Vanessa Hudgens oraz nominowany do Oscara James Franco („127 godzin”, „Obywatel Milk”) prowadzeni przez kultowego amerykańskiego reżysera – Harmony’ego Korine’a („Skrawki”, „Dzieciaki”) są filmową „petardą” i „objawieniem”.


„Spring Breakers” to także rewelacyjny soundtrack – wynik współpracy Cliffa Martineza, autora ścieżki do kultowego „Drive” ze Skrillexem, królem dubstepu i elektroniki.  To plądrujące małżowiny uszne genialne współgranie hipnotycznych kawałków z mocnymi hip-hopowymi i raperskimi uderzeniami.  Na soundtracku usłyszymy: Waka Flocka Flame’a, Gucci Mane’a, Ricka Rossa, Meek Milla, Birdy czy nawet w zaskakującym wykonaniu - Britney Spears.  Nie zabraknie także głosu samego Jamesa Franco czy Ellie Goulding  - byłej dziewczyny Skrillexa.


„Spring Breakers” to opowieść o wyzwolonych i szalonych dziewczynach, dla których głównym mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji sprowadzi cztery ślicznotki w bikini i w kominiarkach, na drogę bezprawia i totalnej rozpusty. „Spring Breakers” zabiera widza w inny wymiar – do miejsca i czasu, w którym nie obowiązują żadne zasady. Kiedy bez hamulców można w końcu robić wszystko, czego się zapragnie, łamiąc istniejące reguły i nie przejmując się zupełnie konsekwencjami.

Spring Breakers

Spring Breakers

Komedia Przygodowy Dramat Od lat: 15 94 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Spring Breakers” bije rekordy popularności

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

qubeczek

qubeczek

16.04.2013, 23:13:59

Jeden z ulubionych moich filmów ostatnich czasów, tak dynamiczny, żywy i kolorowy a w tym samym momencie zepsut i brudny, że wychodzi się z kina zahipnotyzowanym. Korine po raz kolejny nie zawiódł za co chwała mu!

asd

asd

22.03.2013, 14:11:09

taaaa...