TOP Multikino

“Spider-Man: Daleko od domu”: Co czeka nas dalej w MCU?

Dylogia Avengersów zakończyła się już jakiś czas temu, kurz po bitwie z Thanosem opadł. Na szczęście Marvel Studios nie zwleka, nie pozwala nam odetchnąć.

Na ekrany kin w całej Polsce wszedł właśnie Spider-Man: Daleko od domu. Na Rotten Tomatoes zdobył aż 92%. Zarówno fani jak i krytycy są zgodni: nowy “Spiderman” jest jednym z lepszych filmów, które oparte są na komiksach ze stajni Marvela. The Guardian pisze, że wraz z końcem filmu, cały świat Marvela zostaje postawiony w najmroczniejszym punkcie w całej swej historii. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, przeczytajcie naszą recenzję. Zastanawiasz się, co będzie dalej z ukochanymi bohaterami, jak teraz będzie wyglądało Uniwersum, wraz z wejściem do fazy czwartej? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej.

Krytycy chwalą aktorski duet Holland - Gyllenhaal. Szczególnie ten drugi został ogłoszony nowym objawieniem dla całego MCU. Rola Mysterio idealnie wpasowuje się w jego styl gry, pełen szarży i braku oporu przed kreowaniem bohaterów na skraju szaleństwa. Postać ta ma zastąpić Lokiego, jako villaina niedopowiedzianego, balansującego na granicy dobra i zła. Trzymamy kciuki za Jake’a! Pamiętacie jego role w “Nightcrawler” albo “Zwierzętach nocy”? Jeśli tak, z pewnością zgodzicie się, że obecność tego wyjątkowo utalentowanego i bezprecedensowego aktora wniesie nową jakość i świeżość do Uniwersum. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na Zendayę – młodą gwiazdę, która zachwyca nie tylko w “Spider-Manie”, ale także w innych produkcjach. Jej obecność w Hollywood daje nadzieję na to, że rośnie młode pokolenie utalentowanych i niezwykle zdolnych aktorek.
Poza nowymi postaciami, czekają na nas także oczywiście gorące premiery. Zacznijmy od tych, które będą kontynuacją. Na pierwszy ogień bierzemy drugą część “Doktora Strange’a”. Powróci w niej oczywiście rewelacyjny Benedict Cumberbatch, ale pojawi się także Rachel McAdams oraz Benedict Wong. Wstępnie premiera planowana jest na 6 listopada 2020 roku (choć najprawdopodobniej nie odbędzie się szybciej niż w 2021). Głównym antagonistą ma zostać Nightmare, czyli mroczny władca Wymiaru Snów.

Kolejną produkcją, która przedstawi znaną nam postać w nowym wydaniu będzie solowy film “Czarna Wdowa”. Póki co nie wiemy o nim za wiele, poza tym, że premiera przewidywana jest najwcześniej na 2020 rok, a za kamerą ma stanąć kobieta – Cate Shortland.

Następnym bohaterem, którego będziemy mieli okazję podziwiać w sequelu solowego filmu, będzie Czarna Pantera 2”. Niestety o tym filmie także nie wiadomo dużo. Czy sądzicie, że ta część powtórzy sukces jedynki?

Ostatni film, który oczekuje na premierę, to Strażnicy Galaktyki 3”. Ferajna spotka na swej drodze znane postacie: Ayeshę oraz Kraglina Obfonteri. Reżyserem trzeciej części ma zostać James Gunn, który był odpowiedzialny za oba poprzednie hity.

Przejdźmy do zupełnie nowych postaci, które pojawią się w MCU. Pierwszymi będą “The Eternals”. Eternals to odrębny gatunek ludzkości, który powstał w celu obrony Ziemi. Potwierdzony został udział m.in. Salmy Hayek, Angeliny Jolie oraz Richarda Maddena. Poza tymi enigmatycznymi bohaterami, debiut czeka także “Shanga-Chi”. Superbohater, który opanował do mistrzostwa wiele sztuk walki jeszcze nie ma ustalonego odtwórcy. Póki co pozostaje najbardziej tajemniczym tytułem, który szykuje Marvel Studios.

Kevin Feige, czyli prezes Marvel Studios wspomniał, że forma, która sprawdzała się w komiksach, sprawdza się także w filmach, dlatego najprawdopodobniej wytwórnia nadal będzie się jej trzymać. Chodzi o prezentowanie osobnych historii bohaterów, by stopniowo zacieśniać linie fabularne, by ostatecznie doprowadzić do wielkiego spotkania. Chodzi zatem dokładnie o to, co miało miejsce wcześniej. Po osobnych filmach z Iron Manem, Thorem czy Hulkiem, doczekaliśmy się “Avengersów”. Wygląda na to, że Marvel Studio planuje powtórzenie schematu, rozpoczynając od czwartej fazy.  

Dodatkowo Feige podsunął pomysł włączenia nowych gatunków (m.in. horroru – głównie dzięki sukcesowi, jaki odniósł “Logan”), a także połączenia opisanych powyżej bohaterów z X-menami oraz Fantastyczną Czwórką. Co prawda te plany mają zostać zrealizowane najwcześniej za parę lat, dlatego nie spodziewamy się, aby miało to jakikolwiek wpływ na 4 Fazę.

A Wy co sądzicie o nadchodzącej 4 Fazie? Czekacie na nowe filmy, a może macie już dość historii o superbohaterach? Dajcie znać w komentarzu! A zanim zaczniecie poważnie marzyć o kolejnych produkcjach od Marvel Studios, koniecznie kupcie bilet na “Spider-Mana: Daleko od domu” i przekonajcie się, jak radzą sobie Tom Holland, Jake Gyllenhaal oraz Zendaya.


Autor: Joanna Salgut

Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Daleko od domu

Akcja Familijny Science-Fiction Od lat: 12 135 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do “Spider-Man: Daleko od domu”: Co czeka nas dalej w MCU?

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.