Newsy

Spektakle pełne magii w grudniu w Multikinie!

Daj się oczarować

Grudzień nie bez przyczyny uważany jest za jeden z najbardziej magicznych miesięcy w roku. Niezależnie od tego, czy w Waszych domach migoczą już choinkowe światełka i czy za oknem leży już śnieg: postanowiliśmy dodać szczyptę magii do tego wspaniałego, zimowego czasu.

Na okres między Mikołajkami a Świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla Was specjalny zestaw spektakli z najsłynniejszych scen świata. Dobraliśmy je tak, by jak najpiękniej komponowały z grudniową atmosferą. W zestawie propozycje dla miłośników, opery, baletu i teatru, w tym także spektakle familijne.


Już w czwartek, 12 grudnia o godzinie 18:00 zapraszamy na skrzący się humorem spektakl z The Metropolitan Opera – „Zaczarowany flet”. To świetna propozycja dla całych rodzin – niesamowite przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty…). Odwiedźcie Multikino i zobaczcie, jakie przygody czekają Księcia Tamino i jego przyjaciela - zabawnego ptasznika Papageno!
„Zaczarowany Flet” zostanie zaprezentowany 12 grudnia o godz. 18:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Włocławek, Zabrze.

15 grudnia, w niedzielę, o godz. 16:00 kolejna propozycja familijna – tytuł, na który wielu naszych  widzów i miłośników baletu na całym świecie czeka cały rok: „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Baśniowa historia małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów, od lat urzeka publiczność. Piękną opowieścią zachwycają się zarówno najmłodsi, jak i dorośli widzownie, a miłośnicy klasycznego baletu podziwiają m. in. piękny walc Śnieżynek, walc Kwiatów i popisowe ‘pas de deux’. W opinii wielu „Dziadek do orzechów” to jeden z najpiękniejszych baletów, jakie dotychczas powstały.

Na spektakl, którego nie mogło zabraknąć w naszym okołoświątecznym repertuarze zapraszamy już 15 grudnia o godz. 16:00. „Dziadka do orzechów” będzie można zobaczyć w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Jaworzno,  Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Trzeci punkt w naszym grudniowym zestawieniu najpiękniejszych spektakli to Zimowa opowieść. Przedstawienie teatralne, które skradło serca publiczności i krytyków na całym świecie zaprezentujemy w Multikinie w ramach projektu MultiCulture Britain już we wtorek, 17 grudnia o godz. 19:00. To kolejne z przedstawień na podstawie twórczości Szekspira – ponadczasowa tragedia o obsesji i odkupieniu, w inscenizacji z legendarnego londyńskiego teatru Garrick, w reżyserii Roba Ashforda i Kennetha Branagha. Historię Perdity i jej rodziny tworzy niesamowity splot wątków tragicznych i sielankowych, ubarwiony dodatkowo zaskakującymi zwrotami akcji. Oglądając spektakl, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z inscenizacją fascynującej baśni – w pięknym anturażu i w najlepszym aktorskim wykonaniu. W jednej z ról będziecie mogli zobaczyć m. in. Judi Dench, którą na pewno dobrze znacie choćby z takich filmów, jak „Tajemnica Filomeny”, „Powiernik Królowej”, czy z kreacji M. w filmowej serii o Jamesie Bondzie.

Ten grudniowy pokaz będzie wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – „Zimową opowieść” pokażemy w oryginalnej wersji językowej, z angielskimi napisami: nie lada gratka, nie tylko dla miłośników Wielkiej Brytanii. „Zimową opowieść” będzie można obejrzeć we wtorek, 17 grudnia, o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Targówek, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Zapraszamy na grudniowe spektakle w Multikinie! Bilety już w sprzedaży on-line i w kasach kin.

Balet Bolszoj: Dziadek do orzechów

Balet Bolszoj: Dziadek do orzechów

150 min

Więcej o filmie
Met Opera: Zaczarowany flet

Met Opera: Zaczarowany flet

117 min

Więcej o filmie
Kenneth Branagh Theatre Company: Zimowa opowieść (napisy angielskie)

Kenneth Branagh Theatre Company: Zimowa opowieść (napisy angielskie)

190 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Spektakle pełne magii w grudniu w Multikinie!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.