TOP Multikino

Spędź Święto Niepodległości z polskim kinem!

Sprawdź, co możesz obejrzeć w kinie 11 i 12 listopada…

Jeśli zastanawiacie się, jak zaplanować sobie spędzenie tegorocznego Święta Niepodległości, to mamy dla Was pewną ciekawą propozycję. A może by tak uczcić te dwa wolne dni oglądając polskie filmy? Bo trzeba przyznać, że jest z czego wybierać! Na ekranach istny róg obfitości – mamy film wojenny, kilka obyczajowych, no i niezawodne komedie. Nie dajcie się zatem dłużej namawiać i rzućcie okiem na nasze propozycje!Na początek propozycja dla wszystkich, którzy przy Święcie Niepodległości będą szukać relaksu, lekkości i uśmiechu. Na ekrany weszła właśnie kolejna część hitowej „Planety Singli”. Film zaczyna się wybuchowo, bo od konfliktu… dwójki zakochanych bohaterów. Spotykamy Anię (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) na skraju rozstania. Dziewczyna pragnie stabilizacji, podczas gdy jej ukochany wcale nie ma ochoty się ustatkować. Para decyduje się jednak zostać razem do końca roku za namową Marcela (Piotr Głowacki). Wszystko to oczywiście na potrzeby świątecznego programu telewizyjnego. Ania i Tomek zagryzają więc zęby i trwają w związku z nadzieją, że ich koszmar skończy się wraz z nadejściem gwiazdki. A – jak to w komediach romantycznych często bywa – los szykuje dla nich wiele niespodzianek, pokus i dynamicznych zwrotów akcji…

Ten film to już żywa legenda polskiego kina. „Kler” Wojciecha Smarzowskiego zgromadził ponad 4-milionową widownię i nadal goni w rankingu najchętniej oglądanych polskich filmów takie komercyjne hity jak „Quo Vadis” i „Pana Tadeusza”. „Kler” to spojrzenie na polskie duchowieństwo od strony zakrystii. Obraz pokazuje wszystkie drażliwe i często przemilczane tematy krążące od dawna wokół instytucji kościoła. I jak to bywa u Smarzowskiego – jest to kino, które wzbudza ogromne emocje, a wielu naprawdę boli.
Na ekranie plejada polskich gwiazd z Januszem Gajosem na czele. Partnerują mu Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik i Jacek Braciak
7 uczuć

Święto Niepodległości może być również dobrym momentem na powrót do krainy dzieciństwa. W filmie „7 uczuć” sztandarowy bohater filmów Marka Koterskiego – Adaś Miauczyński - odbywa magiczną podróż do lat dziecięcych, żeby przeanalizować i nauczyć się jeszcze raz przeżywać wszystkie towarzyszące mu wtedy emocje. Niesie to ze sobą oczywiście cały szereg komicznych, ale też pouczających i pełnych refleksji sytuacji. Na ekranie cała plejada polskich gwiazd na czele z Michałem Koterskim, Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Andrzejem Chyrą i Katarzyną Figurą.

I kolejna komedia romantyczna w naszym zestawieniu. Ale wychodzimy z założenia, że filmów o miłości nigdy dość, szczególnie przy Święcie Niepodległości. „Serce nie sługa” opowiada historię dwójki ludzi, którzy marzą o wielkiej miłości, jednak nie mogą jej odnaleźć we współczesnym, zaganianym świecie. Daria (Roma Gąsiorowska) i Filip (Paweł Domagała) przyjaźnią się, ale nigdy nie połączyło ich romantyczne uczucie. Do czasu… Para podejmie bowiem pewną szaloną decyzję, która ma szansę zmienić jej dotychczasowe życie. Na ekranie Gąsiorowskiej i Domagale partnerują m.in. Magdalena Różczka, Borys Szyc, Mateusz Damięcki i Zuzanna Grabowska.

Jeśli jeszcze nie widzieliście jeszcze „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, to Święto Niepodległości może być doskonałą okazją, żeby nadrobić zaległości. Tym bardziej, że w środowisku filmowym szepcze się, że obraz ma szansę powalczyć w tym roku o Oscary.
„Zimna wojna” to miłosna historia dwójki pogubionych bohaterów, którzy nie potrafią żyć bez siebie, ale równocześnie odpychają się, będąc razem. A wszystko to w scenerii podzielonej Europy lat 50. i 60. XX wieku. W role kochanków wcielają się w filmie mistrzowsko Joanna Kulig i Tomasz Kot, a partnerują im Borys Szyc i Agata Kulesza.  
Dywizjon 303

Dla tych, którzy chcieliby uczcić Święto Niepodległości, oglądając film wojenny, też mamy smaczek. Na naszych ekranach zobaczycie produkcję „Dywizjon 303” poświęconą polskim asom przestworzy z czasów II Wojny Światowej. W rolach nieustraszonych lotników - Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski i Jan Wieczorkowski
Pamiętajcie też, że dla nas święto polskiego kina nie kończy się nigdy. Już niebawem na ekranach kin będziecie mogli obejrzeć nową porcję hitów. Już 23 listopada swoją premierę będzie miała komedia romantyczna ze świątecznym zacięciem, czyli „Miłość jest wszystkim”. W filmie pojawi się cała śmietanka polskich gwiazd na czele z Olafem Lubaszenko, Mateuszem Damięckim, Agnieszką Grochowską, Janem Englertem, Erykiem Lubosem i Joanną Kulig.
 
Więcej o filmie znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/filmy/milosc-jest-wszystkim
A 25 grudnia do kin wejdzie kolejny „rom-com”, czyli „Pech to nie grzech” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, odpowiedzialnego za takie hity jak „Tylko mnie kochaj” i „Nigdy w życiu!”. W filmie wystąpią sami znani i lubiani, czyli m.in. Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Karolak i Michał Koterski. A po raz pierwszy w głównej roli pojawi się na dużym ekranie piękna Maria Dębska.
 
Więcej o filmie znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/filmy/pech-to-nie-grzech 
W styczniu czeka nas wysyp ciekawego kina obyczajowego i jedna kontynuacja kultowej komedii. Swoje premiery będą miały filmy: „Zabawa, zabawa” (premiera 4 stycznia), „Underdog” (premiera 11 stycznia), „Ciemno, prawie noc” (premiera 18 stycznia) i „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” (premiera 18 stycznia).  

 
Pierwszy z nich to obraz w reżyserii Kingi Dębskiej, reżyserki m.in. „Moich córek krów”. Tym razem Dębska zabierze widzów do świata tzw. „wysoko funkcjonujących alkoholików” i udowodni, że choroba alkoholowa może dotknąć każdego, niezależnie od wykształcenia czy stanu posiadania. W rolach głównych Agata Kulesza, Marcin Dorociński, Maria Dębska i Dorota Kolak.

Więcej o filmie „Zabawa, zabawa” znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/filmy/zabawa-zabawa
 
 
„Underdog” to film oparty na prawdziwej historii zawodnika MMA – Borysa „Kosy” Kosińskiego, który u szczytu sportowej kariery, po przegranej walce stracił w życiu wszystko. W tej opowieści o wielkiej sile i ludzkich słabościach główną rolę zagrał Eryk Lubos, a w jego przeciwnika z ringu wcielił się sam Mamed Khalidow.
 
Więcej o filmie „Underdog” znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/filmy/underdog 
Mroczny kryminał „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Borysa Lankosza zabierze widzów do Wałbrzycha, którym wstrząśnie seria tajemniczych zaginięć dzieci. Zagadkę postara się rozwiązać nieustępliwa reporterka, którą zagra piękna Magdalena Cielecka. W filmie partnerować jej będą m.in. Marcin Dorociński, Piotr Fronczewski i Dawid Ogrodnik.
 
Więcej o filmie „Ciemno, prawie noc” znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/filmy/ciemno-prawie-noc 
Nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że na film „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” czeka pół Polski. Tym bardziej, że kontynuacja kultowego „Kogla Mogla” zapowiada się niezwykle smakowicie. Na razie twórcy nie zdradzają o filmie zbyt wiele, poza tym, że na ekranie zobaczymy twarze znane z poprzednich części hitowej komedii – Grażynę Błęcką-Kolską, Ewę Kasprzyk, Katarzynę Łaniewską i Zdzisława Wardejna. 
 
Więcej o filmie „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/filmy/miszmasz-czyli-kogel-mogel-3