Newsy

Spędź Święta z dzieckiem w kinie

Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy dla całej rodziny!

Spotkania z rodziną, wspólne kolędowanie, a przede wszystkim świąteczne obżarstwo… Brzmi znajomo? Jeśli Święta Bożego Narodzenia kojarzą Wam się głównie z tym, co powyżej i czasami chcielibyście… po prostu na chwilę oderwać się od tej tradycji, mamy dla Was rozwiązanie! Pierwszego i Drugiego Dnia Świąt zapraszamy do Multikina z całą rodziną. Zabierzcie ze sobą swoje pociechy i nadróbcie filmowe zaległości. Zapewniamy – jest w czym wybierać!

PROPOZYCJE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

MARY POPPINS POWRACA

Najsłynniejsza brytyjska niania powraca w wielkim stylu. Tym razem Mary Poppins (Emily Blunt) pomoże odnaleźć radość życia nowemu pokoleniu rodziny Banksów. Dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom pomoże przemienić życie familii w kolorową przygodę.

Za ekranizacją filmu stoi Rob Marshall, który ma na swoim koncie takie hity jak m.in. „Chicago” i „Tajemnice lasu”. Z kolei scenariusz opracował David Magee - autor niezapomnianego skryptu do „Życia Pi”. Czy potrzeba Wam lepszych rekomendacji?

GRINCH

W najnowszej ekranizacji świątecznego klasyka zielony stwór decyduje się opuścić swoją samotnię i wybrać na wycieczkę do Ktosiowa w poszukiwaniu pożywienia. Bardzo szybko okaże się, że spokojne miasteczko wyjątkowo rozsierdzi Grincha (Benedict Cumberbatch). A wszystko to z powodu planu urządzenia tam wyjątkowo hucznych obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Dla naszego bohatera jedynym rozwiązaniem może być tylko… kradzież Świąt i uprowadzenie Świętego Mikołaja. Czy mu się to uda?

KRÓLOWA ŚNIEGU: PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Kontynuacja ukochanego przez polskich widzów cyklu „Królowa śniegu” ma w sobie wszystko, co stanowiło o sukcesie poprzedniczek. Wartką akcję, humor, mądry scenariusz i galerię wyjątkowych postaci, w których towarzystwie po prostu nie można się nudzić.
W świecie rządzonym przez czary Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie podaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami. Niestety, pewnego dnia rodzice dziewczynki oraz jej brat – Kai zostają porwani przez Króla Haralda. Szybko okaże się, że jedynie dzielna Gerda będzie mogła im pomóc…

PROPOZYCJE DLA TROCHĘ STARSZYCH WIDZÓW

SPIDER-MAN UNIWERSUM

Kiedy twórcy takich hitów jak „Lego. Przygoda” i „21 Jump Street” łączą siły, to wiadomo, że powstanie super przebój. I tak się stało w tym przypadku. „Spider-Man Uniwersum” to nie tylko rewelacyjna animowana rozrywka, ale też film, który zbiera szereg nominacji do prestiżowych nagród.

Miles Morales jest nastolatkiem, który odkrywa w sobie moce podobne do tych, którymi posługuje się superbohater, Spiderman. Dlatego też często nazywany jest Ultimate Spiderman, a porusza się w uniwersum zwanym Ziemia – 1610. Dysponuje nadzwyczajnymi siłami, ma zmysł pająka i potrafi wspinać się po stromych ścianach.

Już teraz słychać głosy, że „Spider-Man Uniwersum” ma szanse powalczyć nawet o Oscara. Sprawdźcie, czy nie są przesadzone!

AQUAMAN

„Aquaman” to spektakularna opowieść o królu Siedmiu Mórz, który sprawuje niepodzielnie władzę nad Atlantydą. Na jego barkach spoczywa ochrona swojego ludu, jak i całego świata. Niestety pewnego dnia spokój Aquamana zburzą pustoszący wody ludzie, jak i jego poddani, którzy nagle zaczną dążyć do wszczęcia buntu. Czy Aquaman będzie w stanie poradzić sobie z nagromadzeniem problemów i utrzyma pozycję wszechmocnego władcy?
W tej epickiej historii zachwycą Was nie tylko efekty specjalne i wspaniałe kostiumy, ale również świetne role aktorskie. Na ekranie zobaczycie m.in. znanego z „Gry o tron” Jasona Momoę, Nicole Kidman, Willema Dafoe i Amber Heard.

PROPOZYCJA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY NIE STRONIĄ OD WYSOKIEJ KULURY

BALET BOLSZOJ: DZIADEK DO ORZECHÓW LIVE

Oparty na opowieści pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów jest wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Piotra Czajkowskiego. O niezapomniane wrażenia artystyczne zadba zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.

Wiecie już, na co wybierzecie się w te Święta do kina? Napiszcie nam w komentarzach!