Newsy

"Spectre": Coś zimnego i coś gorącego, czyli szaleństwo planów zdjęciowych

Fani nie mogą się doczekać nowego "Bonda". Z relacji twórców oraz tych widzów, którzy "Spectre" już widzieli, wynika, że czeka nas prawdziwe kinowe szaleństwo.

Za scenografię odpowiadał Dennis Gassner (Oscar za "Bugsy'ego"). - Zapytałem w początkowych rozmowach z reżyserem Samem Mendesem, w jakim chce iść kierunku - mówił. - A on powiedział: daj mi coś zimnego i coś gorącego.

Grający agenta 007 Daniel Craig zdradzał: - Ten film o Bondzie jest wyraźnie inny od poprzednich, w których wystąpiłem. Myślę, że stylem nawiązuje wyraźniej do pozycji z lat 60. i 70. Sam Mendes wyjaśniał zaś: - Chcieliśmy powrócić do tego oldskulowego glamouru w sensie fantastycznych, jak z innego świata, lokalizacji. Posunąć się w tym o wiele dalej. I tak na początek twórcy serwują publiczności "coś gorącego", czyli Dzień Zmarłych w mieście Meksyk. Producent Michael G. Wilson był zdania, że sekwencja wstępna jest czymś absolutnie niezwykłym: - To coś wyjątkowego w trzydziestopięcioletniej historii serii. Świadomie staroświeckie kino o epickim oddechu na gigantyczną skalę. Producentka Barbara Broccoli komentowała: - Jesteśmy w stolicy egzotycznego kraju, wśród setek statystów w imponujących strojach i zespołów kaskaderów, działających tak, że aż szczęka opada. W scenach w Mexico City wzięło udział 1520 statystów, którzy byli każdego dnia przygotowywani przez 107 makijażystów przez trzy godziny!

Dostajemy też coś zimnego, czyli rozbudowaną sekwencję na śniegu. Rzecz jasna, widowiskowe sekwencje śnieżne bywały częścią poprzednich filmów serii już wcześniej. - Tym razem nie chcieliśmy mieć na ekranie nic, co byłoby związane ze sportami zimowymi. Interesowały nas samoloty i samochody - wyznał Wilson.

Czy widzom "Spectre" zrobi się gorąco z emocji? W to raczej nie należy wątpić!

 

Źródło: Forum Film

Spectre

Spectre

Sensacyjny Od lat: 15 150 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Spectre": Coś zimnego i coś gorącego, czyli szaleństwo planów zdjęciowych

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.