Newsy

Śmierć Zygielbojma - walory edukacyjne

Przed II wojną światową w Polsce mieszkało około 3 milionów Polaków pochodzenia żydowskiego. Po 1945 roku było ich zaledwie 220 tysięcy. „Śmierć Zygielbojma” to poruszająca, prawdziwa historia heroicznej walki jednego człowieka o to, by świat dostrzegł tragedię milionów.

Na specjalnych, przedpremierowych pokazach wielu nauczycieli i edukatorów miało możliwość obejrzenia filmu i przekonania się na własne oczy, czy spełnia on założony cel, niosąc za sobą odpowiednie przesłanie i co najważniejsze, edukując.

Aby przekonać się czy warto, zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału w którym nauczyciele i eksperci wypowiadają się o filmie:

Opis: Londyn 1943. Młody brytyjski reporter (Jack Roth) szuka tematów, które pchnęłyby jego karierę do przodu. Pewnego majowego dnia trafia na sprawę samobójczej śmierci tajemniczego przybysza z Polski. Temat, wydawałoby się, jakich wiele, ale dziennikarz wiedziony przeczuciem postanawia przyjrzeć się losom zmarłego. Wkrótce okaże się, że to historia, która powinna wstrząsnąć całym światem. Szmul Zygielbojm (Wojciech Mecwaldowski) w okupowanej Polsce zostawił rodzinę, by wyruszyć z tajną misją najpierw do Nowego Jorku, a potem do Londynu. Miał przekazać przywódcom zachodniego świata informacje o ogromie zbrodni popełnianych przez Niemców na milionach europejskich Żydów. Starania Zygielbojma zderzyły się z murem obojętności i niezrozumienia. Zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie sprawić, by ktokolwiek ruszył na pomoc jego mordowanym braciom, którzy w akcie ostatecznej desperacji chwycili za broń w warszawskim getcie. Załamany swą bezsilnością, poświęcił życie w nadziei, że taka ofiara nie przejdzie bez echa. Teraz jego historia jest w rękach młodego dziennikarza, który spróbuje sprawić, by prawda wreszcie ujrzała światło dzienne.

Ponadto po kliknięciu w poniższy przycisk można pobrać materiały edukacyjne do filmu w których znajdą Państwo przykładowe scenariusze zajęć i opracowania. Aby zamówić film dla swojej klasy zapraszamy do kontaktu ze Specjalistą ds. Kluczowych Klientów z Państwa kina.

Materiały edukacyjne [POBIERZ]
Śmierć Zygielbojma

Śmierć Zygielbojma

Od lat: 12 91 min

Więcej o filmie KUP BILET