Newsy

Smarzowski i Więckiewicz zrobili pół miliona

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego potrzebował zaledwie tygodnia, by stać się drugim po „Drogówce” najbardziej kasowym hitem w karierze reżysera. Nowy lider box ofice’u, począwszy od rekordowego pierwszego weekendu i najwyższego wyniku otwarcia polskiej produkcji od czasu „Jesteś Bogiem”, przyciągnął do kin już ponad pół miliona Polaków.

Poruszającą, choć nie pozbawioną humoru, opowieść o nałogu i miłości w dziesięć dni obejrzało na ekranach dokładnie 528 758 widzów.

Przypomnijmy, że „Pod Mocnym Aniołem” trafił na ekrany 24 stycznia i z frekwencją 253 937 widzów w pierwszy weekend uplasował się na szczycie krajowego box office’u. Bijąc dokonania „Drogówki” zapisał się jako najlepsze otwarcie w filmografii reżysera, najlepsze otwarcie roku i najwyższy wynik otwarcia polskiej produkcji, po pierwszym weekendzie, od września 2012 roku i premiery „Jesteś Bogiem”.
 
Sukces „Anioła” pokazuje, że popularność Smarzowskiego nieustannie rośnie. „Wesele”, przy otwarciu 20 848 widzów, obejrzało w kinach 195 608 osób, „Dom zły” przyciągnął 223 303 widzów (otwarcie 33 337). „Róża” otworzyła na 72 920, gromadząc łącznie 430 620 widzów, a „Drogówka”, po udanym debiucie (176 732 widzów), przekroczyła milion widzów – a dokładnie 1 015 418. „Pod Mocnym Aniołem” przesuwa tę granicę jeszcze dalej i daje nadzieję na kolejne rekordy popularnego „Smarzola”.
 

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera „Drogówki”, „Róży” i „Wesela” to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” (Nagroda Literacka NIKE 2001).
 
Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić...
 
Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a,  farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

 

Źródło: Kino Świat

Drogówka

Drogówka

Dramat Kryminał Od lat: 15 118 min

Więcej o filmie
Pod Mocnym Aniołem 4K Extreme

Pod Mocnym Aniołem 4K Extreme

Dramat Od lat: 15

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Smarzowski i Więckiewicz zrobili pół miliona

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.