Newsy

Pojedź na wakacje śladami niezapomnianych filmów

Te tytuły sprawią, że zabukujesz bilety!

Są takie filmy, po których obejrzeniu aż chce się spakować walizki i jechać w nieznane. Może to być zasługa wciągającej historii, kreacji aktorskich i oddanego na ekranie specyficznego klimatu, ale często to właśnie krajobrazy zapadają nam najgłębiej w pamięć. Wtedy też pojawia się w głowie myśl - ach, żeby tak tam pojechać. Nic prostszego - poniżej mamy dla Was listę filmów, które mogą posłużyć za inspirację dla każdego podróżnika z filmowym zacięciem. Ruszamy!

Vicky, Christina, Barcelona (2008)

Mamma Mia! Here We Go Again!

Fot. Kadry z filmu „Vicky, Christina, Barcelona”

Gdzie? Barcelona, Hiszpania

Jeśli nie byliście jeszcze nigdy w Barcelonie, ten zgrabny film Woody’ego Allena z Penelope Cruz i Scarlett Johansson sprawi, że kupicie bilety w ciemno. Pikniki na trawie, wspaniała architektura i tapasy podczas niespiesznych kolacji są w filmie na porządku dziennym. A do tego romantyczna historia z przystojnym Javierem Bardemem w samym środku zdarzeń. My mówimy: si, si, si!

 

Mamma Mia! (2008)

Mamma Mia! Here We Go Again!

Fot. Kadry z filmu „Mamma Mia!”

Gdzie? Skopelos, Grecja

Kiedy Sophie (Amanda Seyfried) przyjeżdża na grecką wysepkę, żeby wziąć ślub z ukochanym, nie zdradza nikomu, że ma plan, by dowiedzieć się, kto jest jej prawdziwym ojcem. Brzmi interesująco? Oczywiście! Piosenki ABBY wpadają w ucho? Ma się rozumieć! Jednak trudno się na tym wszystkim skupić, kiedy widza rozprasza sceneria, w jakiej osadzony jest film. Błękitne niebo, lazur wody i wyrzeźbione zbocza górskie Skopelos od dnia premiery „Mamma Mia!” działają jak wabik na turystów z całego świata.

 

Zobacz zwiastun drugiej części filmu - „Mamma Mia: Here we go again!”

 

Dirty Dancing (1987)

Mamma Mia! Here We Go Again!

Fot. Kadry z filmu „Dirty Dancing”

Gdzie? Virginia, USA

Przyjazny rodzinom hotel Caskill, który pełni rolę tła dla miłosnej historii w „Dirty Dancing”, to tak naprawdę The Mountain Lake Lodge w amerykańskiej Virginii. Przybytek wciąż działa, więc jeśli kiedykolwiek marzyliście o wakacjach śladami Babe (Jennifer Grey) i Johnny’ego (Patrick Swayze), to wszystko przed Wami. Niestety nie możemy zagwarantować, że kursy tańca prowadzą tam przystojniacy na miarę młodego Swayze’yego…

 

Seks w wielkim mieście 2 (2010)

Mamma Mia! Here We Go Again!

Fot. Kadry z filmu „Seks w wielkim mieście 2”

Gdzie? Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie

To propozycja dla wielbicieli bezwstydnego przepychu. No bo żeby podróżować w stylu Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cythia Nixon), Samanthy (Kim Cattrall) i Charlotte (Kristin Davies), trzeba się przygotować jak do najbardziej wytwornego balu. Ale, jak pokazuje fabuła filmu, taka przezorność popłaca. Okazuje się, że na swojego Ex można wpaść nawet na bazarze na końcu świata… A kto by chciał wtedy wyglądać jak kocmołuch z grubą warstwą filtru słonecznego na nosie?

Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj (2008)

Mamma Mia! Here We Go Again!

Fot. Kadry z filmu „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”

Gdzie? Bruges, Belgia

W filmie „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” Brugia staje się miejscem na przeczekanie dla dwóch płatnych zabójców (Colin Farrell i Brendan Gleeson), którzy spartaczyli powierzone im zadanie. I choć fabuła jest dość mroczna, to wydobywa też idylliczny walor tego belgijskiego miasteczka. Dzwonnica, przytulne pensjonaty i klimatyczne puby sprawiają, że jest to idealne miejsce na wyjazd typu „city break”.

Tamte dni, tamte noce (2017)

Mamma Mia! Here We Go Again!

Fot. Kadry z filmu „Tamte dni, tamte noce”

Gdzie? Crema, Włochy

Choć film zaczyna się wprowadzeniem brzmiącym „Gdzieś w północnych Włoszech”, udało nam się ustalić z instagramowego profilu Armiego Hammera, że aktorzy podczas zdjęć do „Tamtych dni, tamtych nocy” rezydowali w miasteczku Crema. Także, jeśli po obejrzeniu historii romansu dwóch pięknych chłopaków (Armie Hammer i Timothe Chalamet) wciąż macie w głowie obrazy idyllicznego włoskiego miasteczka, wiecie, gdzie się wybrać!

Amelia (2001)

Mamma Mia! Here We Go Again!

Fot. Kadry z filmu „Amelia”

Gdzie? Paryż, Francja

Chyba nie zaryzykujemy wiele, obstawiając, że po obejrzeniu „Amelii” Paryż stanie się dla Was najpiękniejszym europejskim miastem. W tym filmie stolica Francji to bajkowa kraina, gdzie tytułowa Amelia (Audrey Tautou) czyni dobro, uciekając się do uroczych i niekiedy dość skomplikowanych forteli. Knajpki na Montmartre, okolice Bazyliki Sacre-Coeur, stragany z warzywami i stare kamienice w połączeniu z klasycznie paryską muzyką Yanna Tiersena tworzą klimat, od którego uśmiecha się… serce.

 

Jedz, módl się, kochaj (2010)

Mamma Mia! Here We Go Again!

Fot. Kadry z filmu „Jedz, módl się, kochaj”

Gdzie? Włochy, Indie, Bali

Jedno słowo: PIZZA! To koronne włoskie danie w żadnym filmie nie wyglądało jeszcze tak wybornie. Tym bardziej pochłaniane przez amerykańską dziewczynę z sąsiedztwa – Julię Roberts. Choćby dla tych scen warto obejrzeć ten film i wybrać się na tour od boskiej Italii poczynając, na Bali kończąc. Krajobrazy w każdym z miejsc pokazanych w filmie zwalają z nóg!

A jakie są Wasze ulubione filmy, które inspirują do podróży? Piszcie w komentarzach!

Katarzyna Domagalska

Mamma Mia! Here We Go Again!

Mamma Mia! Here We Go Again!

Familijny Komedia Musical Od lat: 12 116 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Pojedź na wakacje śladami niezapomnianych filmów

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.