Newsy

Skandal w kamienicy Krystyny Jandy

Skandal w kamienicy Krystyny Jandy, czyli pełny gwiazd zwiastun komedii (nie)obyczajowej „Panie Dulskie”. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz Filipa Bajona w kinach od 2 października.

Nowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów „Śluby panieńskie” i „Przedwiośnie” rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman i Olgierd Łukaszewicz.

 

 

 

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje ze ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

 

"Panie Dulskie" w kinach od 2 października

 

Panie Dulskie

Panie Dulskie

Komedia obyczajowa Od lat: 13 92 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Skandal w kamienicy Krystyny Jandy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.