Newsy

"Saint Maud" | Groza dla koneserów

I ambitnie, i strasznie

Wytwórnia A24 to obecnie synonim najwyższej jakości w kinowej branży. Te stosunkowo młode studio powstało zaledwie osiem lat temu, a już dość mocno namieszało. Ma na swoim koncie kilka Oscarów, w tym za najlepszy film ("Moonlight") i choć nagradzane jest głównie za dramaty, to sympatię u widzów zaskarbiło sobie mocnymi horrorami, w których od wylewania kubłów krwi bardziej liczy się klimat. Zupełnie jak w "Saint Maud", najnowszej propozycji od A24.

Fabularnie mamy tu do czynienia z historią niezdrowej obsesji. Pewna kobieta, tytułowa Maud, przyjeżdża do luksusowej rezydencji, w której mieszka Amanda, była tancerka, bajecznie bogata i zepsuta do szpiku kości. Maud ma tylko opiekować się Amandą, ale szybko postanawia także nieść duchowe wsparcie dla zbłąkanej duszyczki. Tak zaczyna się opowieść o szaleństwie i całkowitym oderwaniu od rzeczywistości. Dodajcie do tego jeszcze odrobinę naprawdę mocnych scen et voila, otrzymujemy pełnoprawny horror szargający psychikę. Miodzio!

"Saint Maud" to debiut reżyserki Rose Glass. W rolach głównych występują Morfydd Clark i Jennifer Ehle, które kojarzyć możemy z takich filmów, jak "Pełzająca śmierć" czy seria... "Pięćdziesiąt twarzy Greya". To niespełna półtoragodzinne dzieło przeraża, zachodzi za skórę i na długo zostaje w pamięci. "Saint Maud" do obejrzenia w Multikinie. Zapraszamy serdecznie!

Saint Maud

Saint Maud

Horror

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Saint Maud" | Groza dla koneserów

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.