Newsy

"Rozgrywka": Elektryzujący thriller

Za reżyserskim kółkiem stanął scenarzysta filmu „Drive”, który po raz kolejny postawił uwieść widza klimatem i potęgującą się atmosferą grozy.

„Inteligentny, stylowy” – tak o thrillerze „Rozgrywka” pisze Red Magazine, a Digital Spy dodaje: „Na tle dzisiejszego kina gatunku, wybija się pierwszorzędną jakością i wciągającą fabułą”. W „Rozgrywce”, która już w ten piątek trafi do kin, podobnie jak w znakomitym już „Szpiegu” wciągająca gra psychologiczna i inteligentne dialogi z powodzeniem zastępują fabularną „jatkę”. Kamera wnikliwe wypatruje najmniejszych napięć na twarzach Kristen Dunst, Viggo Mortensena czy Oscara Isaaca, a nie szuka kolejnego widowiskowego efektu. Decyzje twórcze nie są przypadkowe - „Rozgrywka” powstawała właśnie pod pieczołowitym okiem producentów „Szpiega”.  


Za reżyserskim kółkiem tej kinowej nowości stanął scenarzysta filmu „Drive”, który po raz kolejny postawił uwieść widza klimatem i potęgującą się atmosferą grozy.  Duszną dosłownie, jak i mentalnie, atmosferę wykreował w egzotycznych rejonach Grecji oraz Turcji. 


„To thriller psychologiczny w najbardziej autentycznym znaczeniu tego słowa”, zauważa Oscar Isaac - „zagłębia się on w neurozy głównych bohaterów, których spotkanie prowadzi do katastrofy”.
Tytuł filmu wywodzi się z fabuły – to właśnie rywalizacja między dwoma mężczyznami jest osią filmowej opowieści. „Zawsze miałem słabość do motywu psychologicznej rozgrywki między dwoma mężczyznami”, przyznaje reżyser. „Zachwyca mnie koncepcja, w której mierzą się ze sobą i chociaż ostatecznie jeden będzie musiał zniszczyć drugiego, przez cały czas można wyczuć między nimi wzajemny szacunek, a nawet bliską emocjonalną więź. Początkowo patrzyłem na tę historię jak na trójkąt miłosny Tezeusza, Ariadny i Minotaura. Stopniowo jednak zbliżyła się w stronę Zeusa i Kronosa, idei zgodnie z którą syn musi zabić ojca, żeby stać się mężczyzną”.


Akcja filmu rozpoczyna się kiedy charyzmatyczny i elegancki Chester MacFarland (Viggo Mortensen) oraz jego zjawiskowa i uwodzicielska żona Colette (Kirsten Dunst) podróżują po Europie. W jednym z ekskluzywnych hoteli zwracają na siebie uwagę przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala (Oscar Isaac). Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal bez wahania przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Nie wie, że to początek niebezpiecznej intrygi. Pomiędzy trójką bohaterów rozpocznie się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika.

"Rozgrywka" w kinach od 21 listopada

Rozgrywka

Rozgrywka

Thriller Od lat: 15 98 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Rozgrywka": Elektryzujący thriller

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

M.

M.

21.11.2014, 19:22:59

w Koszalinie nie będą tego grać?

drive

drive

21.11.2014, 16:07:20

pójdę na niego.. wydaje sie ciekawy.