Newsy

RoboCop znów na ekranie

Na początku przyszłego roku (7 lutego) pojawi się w polskich kinach długo oczekiwany remake jednego z najsłynniejszych filmów lat osiemdziesiątych - "RoboCop".

W obsadzie znaleźli się m.in. Gary Oldman, Samuel L. Jackson oraz Michael Keaton, a także znany z roli Omara w serialu "Prawo ulicy" Michael Kenneth Williams. W postać gliniarza-robota wcielił się szwedzki aktor Joel Kinnaman, gwiazda serialu "The Killing". Gdy powstawał oryginalny "RoboCop" (1987) idea pół-człowieka, pół-robota była na tyle abstrakcyjna, że akcja musiała toczyć się w odległej przyszłości. Dziś jest inaczej. - Zaawansowana protetyka, drony, autonomiczne  samochody bez kierowcy - to wszystko jest już częścią naszego życia - mówił reżyser nowej odsłony  "RoboCopa", Brazylijczyk José Padilha ("Elitarni", "Elitarni - Ostatnie starcie"). - Rodzą się w związku z tym nowe problemy etyczne, z którymi musimy sobie radzić. Bohater filmu Alex Murphy uosabia te kwestie: co się stanie, gdy zespolisz człowieka z maszyną? Dzisiejsza technika filmowa jest o wiele bardziej zaawansowana niż w czasach pierwszego "RoboCopa". W filmie mamy więc do czynienia z robiącymi  piorunujące wrażenie efektami specjalnymi. Jednak główny nacisk twórcy położyli na historię człowieka. - To prototyp - tłumaczył Padilha - rozwijany przez koncern niczym nowy model butelki: próbują przedstawić najlepszą wersję, by móc go sprzedawać policji. Nowy wynalazek potencjalnie oznacza gigantyczne zyski, tak więc korporacja nie zwraca uwagi na niebezpieczne kwestie etyczne. Ale o czymś zapomina: w środku tego produktu znajduje się prawdziwy człowiek.


Rok 2028. Międzynarodowa korporacja OmniCorp wiedzie prym w dziedzinie robotyki. Jej produkty wygrywają wojny na całym świecie. Teraz OmniCorp chce opanować także rynek, jakim jest zwalczanie przestępczości w miastach. Gdy Alex Murphy (Kinnaman), kochający mąż i ojciec, a jednocześnie uczciwy glina, zostaje ciężko ranny, nadarza się doskonała okazja, by OmniCorp wcieliła w życie swój kolejny eksperyment...

"RoboCop" w kinach od 7 lutego 2014.

 

Źródło: Forum Film

RoboCop

RoboCop

Akcja Science-Fiction Od lat: 12 118 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do RoboCop znów na ekranie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.