Newsy

Rekolekcje w Multikinie

propozycje filmów o tematyce religijnej

Rekolekcje to czas wyciszenia, kiedy kierujemy swoje myśli ku sprawom duchowym. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z X Muzy. Kino jest w dalszym ciągu doskonałym wyborem, zwłaszcza, gdy w repertuarze znaleźć można filmy idealnie wpisujące się w wartości, o które upomina się czas rekolekcji wielkopostnych.

W ostatnich latach coraz więcej twórców filmowych sięga po tematy relacji człowieka z Bogiem, rozpatruje żywoty świętych i czerpie natchnienie z przypowieści biblijnych, tworząc piękne obrazy filmowe, których oglądanie staje się prawdziwą ucztą. Udział w seansie sprawia, że na moment porzucamy troski przyziemnych spraw, a w głowie pozostają obrazy i historie, które prowokują do głębokiej refleksji nad ludzką kondycją.

Propozycje Multikina na ten pełen przemyśleń czas to znakomite uzupełnienie lekcji religii, dające niepowtarzalną okazję do tego, by po seansie porozmawiać z uczniami o fabule filmu w kontekście wartości religijnych.

Przygotowaliśmy różnorodne propozycje dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głęboko wierzymy, że spełnią one Państwa oczekiwania i będą pretekstem do wielu przemyśleń.

Pełna lista proponowanych tytułów, szczegóły dotyczące minimalnej liczby uczestników, cen biletów oraz terminów pokazów dostępna u specjalistów ds. rezerwacji grupowych.

Propozycje filmów:

PROPOZYCJE DLA GIMNAZJÓW

Chata

Zerwany kłos

Bóg nie umarł

Bóg nie umarł 2

Sprawa Chrystusa

Zakazany Bóg | Un Dios prohibido| napisy
Hiszpania, 2013, 133 min.,
reżyseria: Pablo Moreno
scenariusz: Juanjo Díaz Polo

Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2000 kościołów, zakazano praktyk religijnych i dokonywano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Byli wśród nich biskupi, zakonnice, klerycy. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji! "Zakazany Bóg" o piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga.

 

PROPOZYCJE DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Milczenie

Cierń Boga | Mer om oss barn i Bullerbyn La espina de Dios | napisy
Hiszpania, 2014, 105 min.
reżyseria: Óscar Parra de Carrizosa
scenariusz: Óscar Parra de Carrizosa, Gema G. Regal

"Cierń Boga" to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa, widziane oczami Apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje z uczniami. Mimo wielu napięć i wątpliwości, Apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza. Widzą, że posłany przez Boga dokonuje cudów, jakich nikt dotąd nie czynił. Z miłości do człowieka pokonuje ludzki lęk i do końca wypełnia wolę Ojca...
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Rekolekcje w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.