Newsy

„RED 2”: Uroki emerytury

Do starej gwardii dołączyli Catherine Zeta-Jones i Anthony Hopkins.

Fabuła rzecz jasna - tak, jak i w pierwszej części - jest tu tylko pretekstem do tego, by na ekranie ponownie mogła spotkać się aktorska śmietanka. Do starej gwardii dołączyli Anthony Hopkins jako wybitny naukowiec Bailey, który w szaleństwie ma zdaje się przewyższyć samego Marvina (John Malkovich) oraz Catherine Zeta-Jones wcielająca się w rosyjską agentkę Katję. Jej rywalizacja z Sarah (Mary-Louise Parker) o względy Franka wnosi sporą dawkę energii i humoru.

Scenarzyści filmu Erich i Jon Hoeber („Red”) postawili na sprawdzone elementy kina klasy B. A mianowicie na Mateczkę Rosję i broń masowego rażenia. Do tego dorzucili kilka efektownych pościgów, dynamicznie nakręcone sceny walki oraz kamienną twarz Bruce’a Willisa. Jego bohater znów musi odpierać ataki zarówno krajowych, jak i zagranicznych agencji wywiadowczych: MI6 (a konkretnie starej znajomej - w tej roli Helen Mirren), CIA, a także płatnego zabójcy Han Cho Baia (Byung-hun Lee), któremu zalazł niegdyś mocno za skórę.

O losy świata możemy być jednak spokojni. Frank co prawda jest już na emeryturze, ale sprawnością wciąż nie dorównują mu młodsi koledzy po fachu. Rozprawia się z kolejnymi przeciwnikami jakby od niechcenia, bez cienia wysiłku na twarzy. Gorzej idzie mu jednak w życiu prywatnym. Jego ukochaną nuży spokojna egzystencja w ustronnym miejscu, dziewczyna potrzebuje adrenaliny. Możliwość uratowania świata jest więc idealną okazją do tego, by Frank zaspokoił potrzeby swojej partnerki, a przy okazji rozprostował nieco kości. Zwłaszcza że radą w sprawach damsko-męskich służy mu zawsze Marvin, a także pozostali znajomi, którzy sens życia upatrują w zabijaniu. Klimat jest więc identyczny, jak w części pierwszej. Ci, kórzy wyszli z seansu „Red” usatysfakcjonowani, i tym razem nie powinni się zawieść. 

„RED 2”, reż. Dean Parisot, wyst. Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Helen Mirren, Anthony Hopkins, Byung-hun Lee, Catherine Zeta-Jones, Neal McDonough, David Thewlis, Brian Cox

Jerzy Wasowski   

RED 2

RED 2

Akcja Komedia Thriller Od lat: 15 114 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „RED 2”: Uroki emerytury

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Pan Cheerios

Pan Cheerios

10.08.2013, 23:56:06

HEhehhe ale się ubawiłem. i spotkałem tam swoja miłość :)

m

m

04.08.2013, 01:01:02

1 część była fantastyczna, na 2 też pójdę :-)

Eleen

Eleen

31.07.2013, 17:19:41

Byłam wczoraj. Polecam gorąco. Dawno tak się nie uśmiałam.