Newsy

Film „Raz jeszcze raz” z udziałem zespołu Kobranocka wkrótce w kinach

Już 16 października do kin w całej Polsce wejdzie film „Raz jeszcze raz” z udziałem legendarnego zespołu Kobranocka. Film promuje utwór o tym samym tytule i teledysk z udziałem głównych aktorów m.in. Bartłomieja Kasprzykowskiego, Wojciecha Błacha, Arkadiusza Janiczka, Bartosza Żukowskiego oraz Katarzyny Figury.

Film Raz jeszcze raz to komedia pomyłek, z dużą dawką humoru oraz akcji. Jednocześnie, jest to sentymentalna opowieść o grupie przyjaciół, którzy dorastali w latach 90-tych w Trójmieście, stawiając wspólnie pierwsze kroki w dorosłość. Stąd też charakterystyczna polska muzyka rockowa, która tym wydarzeniom towarzyszy. Wśród utworów można usłyszeć m.in. „Kocham cię jak Irlandię”, „Póki to nie zabronione” oraz „Raz jeszcze raz” zespołu Kobranocka, a także m.in. „Białą flaga” zespołu Republiki.

„Miałem ogromny sentyment do tego zespołu od zawsze – powiedział Grzegorz Fobka, producent filmu. - To było moje marzenie, żeby „Kocham cię jak Irlandię” znalazło się w tym filmie. To według mnie jest najlepszy i najbardziej znany utwór rockowy lat 90tych. Tekst tej piosenki znają właściwie wszyscy, w każdym wieku. Nie przypuszczałem jednak, że tak rozwinie się nasza współpraca i zespół stanie się częścią, nie tylko strony muzycznej, ale również fabuły filmu”.

W filmie została opowiedziana historia chłopaków z Sopotu, którzy 20 lat temu byli zgraną paczką, mieli zespół muzyczny i kończyli szkołę średnią. W wyniku splotu różnych okoliczności, paczka rozpadła się, a każdy z nich poszedł w swoją stronę. Bohaterów poznajemy gdy mają po 40 lat, mieszkają w różnych miastach, wykonują różne zawody. Ich codzienność przerywa niespodziewana wizyta tajemniczej kobiety, która okazuje się być narzeczoną jednego z członków dawnej paczki. Zaprasza bohaterów na wieczór kawalerski – niespodziankę, dla swojego narzeczonego. Mimo wątpliwości, chłopaki przyjeżdżają do rodzinnego Sopotu, aby dowiedzieć się, że ich kolega… nie żyje.

Powrót do rodzinnego miasta ożywia stare animozje i liczne wspomnienia. Nieumyślnie krzyżują plany lokalnego półświatka i wpadają w coraz większe tarapaty. Komediowe przygody przyjaciół są pretekstem do odwiedzenia sentymentalnych miejsc w Sopocie – kameralnych uliczek, parków, kortów tenisowych, czy molo.

Narracja filmu urozmaicona jest retrospekcjami – wspomnieniami bohaterów z lat 90-tych, realizowanymi techniką VHS. Ten zabieg pozwoli poznać bliżej postaci filmu oraz przenieść widza w czasie.

Raz, Jeszcze Raz

Raz, Jeszcze Raz

Od lat: 15

Więcej o filmie KUP BILET
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Film „Raz jeszcze raz” z udziałem zespołu Kobranocka wkrótce w kinach

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.