Newsy

„Randka z królową”: „To właśnie miłość” w wersji deluxe

Już w kinach komedia „Randka z królową”, jedna z najbardziej romantycznych propozycji tego lata.

Bohaterowie są jak Jack i Rose z „Titanica”, czy premier i seksowna ślicznotka od ciasteczek z „To właśnie miłość”. Pochodzą z pozornie do siebie niepasujących, kompletnie różnych światów. Ona to – królowa brytyjska Elżbieta II, która zrzuca diadem na jedną noc, by poczuć się zwykłą dziewczyną. A on to prosty chłopak z nizin społecznych, któremu na pierwszy rzut oka bardzo daleko do księcia z bajki. Połączy ich przeznaczenie - ostre hamowanie autobusu, które spowoduje, że wpadną na siebie (dosłownie!) i spędzą ze sobą niesamowitą noc. Wśród wystrzałów szampana na Trafalgar Square i cieszących się złą sławą uliczek i zaułków, będą szukać Małgorzaty - młodszej siostry Elżbiety, która tej nocy bawiła się jak Lindsay Lohan.
Dla aktorki, która gra Elżbietę II – Sarę Gadon sceny na Trafalgar Square były podwójnie romantyczne.


„Sceny kręcone na Trafalgar Square miały dla mnie wyjątkowe znaczenie, gdyż moja babcia służyła w WAAF (żeńska służba pomocnicza w Royal Air Force), a mój dziadek pływał w Brytyjskiej Marynarce w czasie drugiej wojny światowej. Obydwoje byli na Trafalgar Square i w romantycznej aurze świętowali Dzień Zwycięstwa. Było to silne przeżycie osobiste, które też wpłynęło na moją kreację i podróż mojej bohaterki”.
„Randka z królową” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o nocnej eskapadzie dwóch nastoletnich księżniczek, z których jedna – Elżbieta II, rządzi teraz Wielką Brytanią. W pewną majową noc dziewczyny będą bawić się na największej imprezie w historii Londynu i zrobią wszystko, czego zabrania dworska etykieta. W ukryciu wymykają się z oficjalnego przyjęcia w hotelu Ritz w Londynie by pełną parą ruszyć w miasto. Kiedy Małgorzata znika w tłumie wraz z grupą świętujących kapitanów marynarki, Elżbieta poznaje młodego lotnika – Jacka. Zderzenie odmiennych światów tej nietypowej pary doprowadza do serii zabawnych pomyłek. Szczególnie, że Jack nie wie kim jest Elżbieta, ona zaś nie zna jego tajemnicy.  Magazyn Variety określił film „kobiecą wersją < Jak zostać królem>”.

 

Randka z królową

Randka z królową

Komedia Od lat: 12 97 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Randka z królową”: „To właśnie miłość” w wersji deluxe

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.