Newsy

„Ralph Demolka w Internecie” z interaktywną lekcją o cyberbezpieczeństwie w Multikinie.

Z każdym dniem piętrzą się wyzwania, jakie stają przed nauczycielami i rodzicami w związku z użytkowaniem Internetu przez dzieci. Zespół Edukacji Multikina, we współpracy z The Walt Disney Company Polska przygotował specjalne interaktywne warsztaty w kinie przy okazji premiery filmu „Ralph Demolka w Internecie”.

Uzależnienie od Internetu, agresja, prześladowanie, kradzież tożsamości, upublicznienie czyichś tajemnic, oczernianie, wykluczanie.. lista problemów, z jakimi mierzą się w Internecie jago najmłodsi użytkownicy, a tym samym nauczyciele i rodzice, jest ogromna. A przecież jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Wiemy, że w Internecie rekrutują swoje ofiary oszuści finansowi, hakerzy i pedofile.

Do niedawna istniało przekonanie, że problem dotyczy głównie nastolatków. Niestety, na alarm biją nauczyciele nauczania początkowego i pedagodzy pracujący z kilkulatkami. Okazuje się, że już na początku szkoły podstawowej w grupach rówieśniczych pojawiają się problemy, z którymi jeszcze kilka lat temu musieli mierzyć się nauczyciele w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

„Ralph Demolka w Internecie” pojawia się w kinach w idealnym czasie. To film skierowany do najmłodszej grupy widzów i kontynuacja światowego hitu sprzed kilku lat. Tym razem tytułowy bohater gry komputerowej z ery „przedinternetowej” wraz ze swoją wierną przyjaciółką muszą zmierzyć się z niezmierzonym oceanem możliwości i wyborów, jakie daje Sieć.

Premiera filmu to doskonały pretekst do rozmowy na temat możliwości, jakie daje Internet, ale i cyberzagrożeń.

Podczas 45-minutowych, interaktywnych zajęć w Multikinie, uczniowie klas 1-4 będą pracować nad takimi zagadnieniami jak:

  • strategia na odporność w Internecie – jak stworzyć niezniszczalną zbroję na negatywne komentarze, hejt lub wykluczenie;
  • empatia i odpowiedzialność za słowo w Internecie – czy doznana krzywda boli tak samo jak „na żywo”?
  • „mali kulturyści” – zaproponujemy zabawę, z której postaramy się udowodnić, że kultura języka, kultura osobista w Internecie się opłaca!
  • reklamy i „ciasteczka” w Internecie – dlaczego za nami chodzą i nie chcą się odczepić?
  • moje „ja”w Sieci, czyli jak chronić swoją tożsamość – hasła, narzędzia i szukanie pomocy.

Dodatkowo przeprowadzimy zabawy, ćwiczenia, quizy, które pomogą zaktywizować uczniów do wspólnych poszukiwań z wykorzystaniem znanych internetowych narzędzi takich jak memy, emotikony czy QR cody.

Zapraszamy do wspólnej przygody w bezpiecznym Internecie!

Zamówienia prosimy składać z min. 2-tygodniowym wyprzedzeniem u specjalistów ds. rezerwacji grupowych.

Ralph Demolka w internecie

Ralph Demolka w internecie

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 113 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Ralph Demolka w Internecie” z interaktywną lekcją o cyberbezpieczeństwie w Multikinie.

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.