TOP Multikino

Przedwiośnie polskich filmów, czyli 5 pozycji obowiązkowych z naszego podwórka

Rzeczywistość nie cierpi próżni. Dopiero co cieszyliśmy się rekordową frekwencją na rodzimych produkcjach w 2016 roku, w kinach cały czas rządzi Michalina Wisłocka, a przed nami kolejny żwawy pochód najnowszych polskich premier.

Już w najbliższy piątek na ekrany Multikina wejdzie „PolandJa”. Pisownia tytułu nieprzypadkowa - akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo osobistych perypetii, o których niejeden powiedziałby z pewnością, że są typowe dla nas, mieszkańców pięknego kraju nad Wisłą. Jeśli film utrzyma poziom zwiastuna, będzie beczka śmiechu (i kilka kropli goryczy).
Fakty mówią same za siebie. I są przerażające. Według różnych badań niemal połowa Polaków i nieco ponad jedna trzecia Polek dopuściła się zdrady małżeńskiej. Co na ten temat ma do powiedzenia Ryszard Zatorski, twórca tak udanych komedii romantycznych jak „ Nigdy w życiu!” czy „Tylko mnie kochaj”? Przekonacie się już 24 lutego, w dniu premiery jego najnowszego filmu „Porady na zdrady”, w których w odwieczną wojnę damsko-męską wplątują się Anna Dereszowska i Magdalena Lamparska. I nie zamierzają brać jeńców!
W ten sam weekend na polskie ekrany wchodzi opowiedziany w konwencji mrocznego thrillera „Pokot” – najnowszy film Agnieszki Holland na podstawie głośniej powieści Olgi Tokarczuk. Produkcja swoją światową premierę miała na trwającym jeszcze festiwalu w Berlinie. W małej miejscowości w Sudetach dochodzi do serii tajemniczych morderstw, której ofiarami padają myśliwi. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że w tych zbrodniach maczały palce (łapy? racice?) ich nominalne ofiary? Swoje własne śledztwo w tej sprawie prowadzi emerytowana inżynierka i astrolożka. To będzie mocne kino!
Od 3 marca możemy oglądać dwa filmy biograficzne o wybitnych postaciach polskiej kultury i nauki. „Maria Skłodowska-Curie” zapowiadana jest przede wszystkim jako niezwykła historia emancypacyjna: to nie tylko opowieść o wybitnym naukowcu, ale nade wszystko rzecz o utalentowanej, pracowitej i zdeterminowanej kobiecie walczącej o możliwość równoprawnego traktowania w świecie nauki, zdominowanym przez mężczyzn. W roli Marii Curie – zjawiskowa Karolina Gruszka.
Drugim polskim filmem wchodzącym na ekrany w pierwszy weekend marca jest „Bodo”. Pełna barokowego przepychu relizacja opowiada o największej gwieździe polskiej estrady okresu Międzywojnia – Eugeniuszu Bodo. Widzowie telewizyjni mieli już okazję śledzić losy tej postaci kilka miesięcy temu w telewizyjnym serialu. Teraz przyszedł czas na srebrny ekran. W roli tytułowej zobaczymy dwóch aktorów – młodego Bodzia gra Antoni Królikowski, zaś spełnionego, dojrzałego artystę w pełnym splendorze sławy – Tomasz Schuchardt.
Porady na zdrady

Porady na zdrady

Komedia romantyczna Od lat: 15 96 min

Więcej o filmie
Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-Curie

Dramat Biograficzny Od lat: 13 100 min

Więcej o filmie
Pokot

Pokot

Dramat Od lat: 15 128 min

Więcej o filmie
PolandJa

PolandJa

Komedia Od lat: 15 104 min

Więcej o filmie
Bodo

Bodo

Biograficzny Od lat: 12 107 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Przedwiośnie polskich filmów, czyli 5 pozycji obowiązkowych z naszego podwórka

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.