Newsy

Premiery grudnia: Nie tylko Hobbit

Grudzień zaczyna się mocnym uderzeniem.

5 grudnia do kin wchodzi „John Wick”. Główny bohater był najlepszym płatnym zabójcą w Stanach, ale dla ukochanej żony wycofał się z biznesu. Po jej śmierci nie dane mu będzie w spokoju przeżyć żałoby. Gdy syn rosyjskiego mafiosa odbierze mu ostatnią pamiątkę po ukochanej, zemsta będzie tylko kwestią czasu. Tego samego dnia na ekrany trafi „Love, Rosie” komedia romantyczna o miłości, która zostanie poddana próbie. Czy przetrwa?

12 grudnia to premiera musicalu „Dziewczyny”. Film zdobył specjalną nagrodę jury na festiwalu w Sundance, jest laureatem Newport Beach Festival, był prezentowany na festiwalu Berlinale w sekcji „Generation” oraz na Seattle International Film Festival. To będzie bardzo muzyczny weekend. Kolejna premiera to wspaniale opowiedziana historia życia jednego z najznakomitszych muzyków naszych czasów - Jamesa Browna – „Get on up”. Ostatnią pozycją tego weekendu będzie komedia „Mów mi Vincent”, którego scenariusz trafił w 2011 roku na tzw. czarną listę, czyli zestawienie najlepszych scenariuszy, które nie zostały jeszcze sfilmowane. W tej samej sytuacji znalazł się wtedy m.in. „Django” Quentina Tarantino. Projekt nabrał tempa, gdy główną rolę objął doskonały aktor komediowy Bill Murray („Między słowami”), a w ślad za nim podążyły Melissa McCarthy („Gorący towar”) oraz Naomi Watts („Niemożliwe”).

To z pewnością najbardziej wyczekiwana premiera 2014 r. „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”. Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry. Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor? Tego samego dnia do kin trafi polska propozycja „Pani z przedszkola”. Ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.


W grudniu dla najmłodszych kinomanów premierę  będą mieć cztery filmy familijne. „Uwolnić Mikołaja” to historia Świętego Mikołaja, który spowodował wypadek swoimi saniami i jest poszukiwany przez policję. Znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia, nie chce pakować się w kłopoty i trzyma się od stróżów prawa z daleka. Jednak kiedy Mikołaj trafi za kratki, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swojego renifera, Tom zmusi tatę do interwencji.

Grudzień to miesiąc musicali. Również dla najmłodszych będzie coś z tego gatunku. „Annie” to wspaniały film dla całej rodziny. Pewnego dnia mieszkająca w domu dziecka Annie zostaje wybrana, aby spędzić trochę czasu w rezydencji bogacza Benjamina Stacksa (Jamie Foxx). Benjamin, który do tej pory był oschłym i zimnym człowiekiem, przy dziewczynce się zmienia. Postanawia pomóc Annie w odnalezieniu zaginionej rodziny.

„Królowa śniegu 2”, kolejne spotkanie z bohaterami najpiękniejszej baśni Hansa Christiana Andersena. Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Spodziewa się, że bez trudu zdobędzie rękę księżniczki trolli i zacznie wygodne życie bohatera. Jednak zamiast tego czekają go nowe wyzwania. W Krainie Lodu odradza się zło. To odbicie Orma w magicznym zwierciadle, które przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Złoczyńca, obwołując się Królem Śniegu, zamierza sprowadzić na świat wieczną zimę. Na szczęście Ormowi z pomocą przyjdą wypróbowani przyjaciele – Gerda, Kai, zbuntowana piratka i niezawodna łasiczka Zuzia. Razem przeżyją mnóstwo przygód, kolejny raz ratując Krainę Lodu przed wielkim niebezpieczeństwem. Premiera 25 grudnia.

Tego samego dnia do kin trafi „Noc muzeów: Tajemnica grobowca”. Film fantastyczno-przygodowy w polskiej wersji językowej, kontynuacja przebojowej serii, której dwie poprzednie części obejrzało w polskich kinach prawie milion widzów. Ben Stiller ponownie w roli Larry’ego Daleya, strażnika w muzeum, w którym nocą ożywają zgromadzone w nim niezwykłe eksponaty. Tym razem Larry wyrusza wraz z synem do Londynu, by w Muzeum Brytyjskim przeżyć największą przygodę swego życia. W pozostałych rolach: Robin Williams, Owen Wilson, Steve Coogan, Ricky Gervais, Dan Stevens, Rebel Wilson, Ben Kingsley. Reżyseria: Shawn Levy.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 144 min

Więcej o filmie
Get On Up

Get On Up

Dramat Biograficzny Muzyczny

Więcej o filmie
Pani z przedszkola

Pani z przedszkola

Komedia Od lat: 15 93 min

Więcej o filmie
Noc w muzeum: Tajemnica grobowca

Noc w muzeum: Tajemnica grobowca

Fantasy Familijny Komedia Od lat: 7 95 min

Więcej o filmie
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii 2D / napisy

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii 2D / napisy

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 144 min

Więcej o filmie
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii 3D / dubbing

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii 3D / dubbing

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 144 min

Więcej o filmie
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii 2D / dubbing

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii 2D / dubbing

Fantasy Obyczajowy Od lat: 12 144 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Premiery grudnia: Nie tylko Hobbit

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.