Recenzje

Rafał Mohr jak JOHN WICK, czyli prawie RECENZJA „Diablo. Wyścig o wszystko”

6 biegów, dla których warto obejrzeć najnowsze polskie kino akcji

6 biegów? „Chyba powodów?”, zapytacie. Otóż nie. „Diablo. Wyścig o wszystko” to film tak rozpędzony, że rozpatrywanie go w kategoriach zwykłej produkcji nie ma sensu. Zapnijcie pasy, odpalcie silnik i przygotujcie się na wrzucenie sześciu biegów, które przybliżą Was do szybkiego i wściekłego seansu!

Bieg 1. – Ale bryki!
John Hammond w „Jurrasic Park” kilkukrotnie wspominał, że nie oszczędzał na niczym. To motto z pewnością przyświecało producentom „Diablo. Wyścigu o wszystko”. Oko kamery z czułością zarejestrowało całą masę wystrzałowych bryk. Czego tu nie ma! Audi R8, Aston Martin DB9, Lamborghini Gallardo, Corvette Z06, Mercedes-AMG GT i BMW i8 występujące jednocześnie w polskim filmie?! Czad. Nie wspominając o przepięknym Fordzie Mustangu GT, moim prywatnym faworycie oraz o najsłynniejszym czterokołowym aktorze, czyli słynnym różowym Chevrolet Camaro należącym do Karoliny Pilarczyk.

 Diablo. Wyścig o wszystko

Bieg 2. – Ale dziewczyny!
Nie tylko fanki nielegalnych wyścigów, ale i świetni kierowcy – dziewczyny w „Diablo. Wyścigu o wszystko” są nie tylko ozdobą. Owszem, piękne panie dopingujące „ścigantów” pojawiają się w filmie przez cały czas. Często skąpo odziane, dodajmy... Ale za kółkiem kobiety radzą sobie w filmie nie tylko równie dobrze, ale i często lepiej niż faceci. Joanna Opozda jako Lola czy Karolina Szymczak w roli Ewy to nie tylko twarde babki, ale także świetni kierowcy. A że wyglądają przepięknie? To tylko bardzo miły dodatek ;)

Diablo. Wyścig o wszystko

Bieg 3. – Rafał Mohr niczym John Wick!
Tego nie spodziewał się nikt. Podczas pełnej napięcia sceny zasadzki Max grany przez Rafała Mohra broni się przed napastnikami używając dwóch pistoletów jednocześnie. Tak, nasz aktor na krótką chwilę zamienia się w postać, która z powodzeniem mogłaby pojawić się azjatyckim filmie akcji. Więcej! Rafał Mohr swoją mimiką, opanowaniem podczas strzelaniny i dzierżeniem dwóch spluw naraz naprawdę przypomina Keanu Reevesa. Cóż, wszystko wskazuje na to, że polskie kino jest gotowe na sensacyjne widowisko spod znaku „Johna Wicka”.

Diablo. Wyścig o wszystko

Bieg 4. – Wschodząca gwiazda
Główną rolę w „Diablo. Wyścigu o wszystko” z werwą gra Tomek Włosok. Dopiero co oglądaliśmy go w „Underdogu” (grał brata Eryka „Kosy” Lubosa), pojawił się ostatnio między innymi w serialu „1983”,  wcześniej na wielkim ekranie widzieliśmy go w „Podatku od miłości”, „Powidokach” czy „Jestem mordercą”. Młody aktor ma świetną prezencję i jeszcze lepszy warsztat. Wszystko zdaje się mu przychodzić z łatwością. Zapamiętajcie to nazwisko, bo o Tomku Włosoku z pewnością jeszcze będzie głośno.

Diablo. Wyścig o wszystko

Bieg 5. – BOOM!
Michael Bay byłby dumny. W „Diablo. Wyścig o wszystko” co jakiś czas coś wybucha, sypią się iskry, płoną samochody, huczą wystrzały. Trzeba przyznać, że efekty specjalne robią wrażenie – zwykło się mawiać, że rodzimi twórcy nie radzą sobie z eksplozjami. Jak się okazało w „Diablo. Wyścig o wszystko” – nie jest z tym aż tak źle!

Diablo. Wyścig o wszystko

Bieg 6. – „Diablo” niczym film Marvela
Największe zaskoczenie pojawia się pod sam koniec filmu. Oto twórcy „Diablo. Wyścigu o wszystko” wyciągają asa z rękawa i zapowiadają sequel! Na modłę superbohaterskich filmów Marvela tak i tutaj w scenie podczas napisów do akcji wkracza tajemnicza postać, która z pewnością zamiesza w życiu głównych bohaterów. Nie, nie zdradzimy Wam, kto wciela się w tę osobę – tego dowiecie się podczas seansu :)

Zapraszamy Was na „Diablo. Wyścig o wszystko” do Multikina! Takiego rodzimego filmu ze świecą szukać, dlatego – mimo kilku słabszych elementów – całość tego wyścigowego kina akcji po prostu musi się spodobać wielbicielom mocarnych silników, palenia gumy i potrzeby prędkości.

Ocena: 6 biegów na 10