Newsy

Poszukiwanie zaginionej prawdy o Janie Nowaku-Jeziorańskim,

czyli audiowizualna lekcja przed seansami „Kuriera”

Już wkrótce premiera „Kuriera” – długo wyczekiwanego filmu, który obrazuje dokonania Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ważna postać historyczna, wytrawne kino, doskonale opracowane materiały edukacyjne… – to nie wszystko, co z tej okazji mamy Państwu do zaproponowania. Specjalnie dla szkół Multikino i Poszukiwacze Zaginionej Prawdy – duet dziennikarski Jacek Podemski i Piotr Maszkowski – przygotowują unikatową audiowizualną lekcję o nieprzeciętnym emisariuszu.

Jan Nowak-Jeziorański to nazwisko zapewne znane każdemu nastoletniemu uczniowi. W najlepszym wypadku – zapamiętane z lekcji historii i kojarzone z konkretnymi wydarzeniami z przeszłości. W najgorszym – rozpoznawalne choćby jako urbanonim. Jak sprawić, aby tak ważna osoba i jej kluczowe dla Polski dokonania na trwałe zagościły w świadomości dorastającego pokolenia?

Znany i ceniony twórca filmowy Władysław Pasikowski zapełnił właśnie znaczącą lukę w obrębie kinematograficznych przedstawień historii naszego kraju. Na ekranach zagości wkrótce wyreżyserowany przezeń obraz imponujących, a czasem i brawurowych, dokonań emisariusza Komendy AK i Rządu RP w Londynie, powstały przy merytorycznym wsparciu Muzeum Powstania Warszawskiego. Przypomni on o patriotyzmie, heroizmie, odpowiedzialności, odwadze i charyzmie Nowaka-Jeziorańskiego, ukazując jednocześnie jego mniej posągowe oblicze, dzięki czemu polski bohater ma szansę stać się idolem młodzieży.

Edukacja historyczna i patriotyczna z filmem „Kurier” nie kończy się wyłącznie na seansie filmowym. Dystrybutor wraz z wydawnictwem Nowa Era przygotował bogaty wybór materiałów dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli: liczne artykuły, scenariusze lekcji i webinaria.

Do tej rozbudowanej propozycji pragniemy dodać coś wyjątkowego: przygotowaną specjalnie dla szkolnej publiczności Multikina półgodzinną audiowizualną lekcję w formie wyjątkowego autorskiego programu twórców popularnego telewizyjnego cyklu „Poszukiwacze Zaginionej Prawdy”. Duet dziennikarski – Jacek Podemski i Piotr Maszkowski odsłoni przed widzami nieznane fakty historyczne i ciekawostki o Janie Nowaku-Jeziorańskim, wprowadzi ich do Gabinetu emisariusza, znajdującego się w Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i zapozna z jego ekspertami – Mariuszem Urbankiem i Mateuszem Palką.

Na pokazy „Kuriera” poprzedzone audiowizualną lekcją w formie specjalnego odcinka programu „Poszukiwacze Zaginionej Prawdy” zapraszamy od 26 marca. W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt z lokalnym specjalistą do spraw rezerwacji grupowych.

Kurier

Kurier

Sensacyjny Od lat: 12 114 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Poszukiwanie zaginionej prawdy o Janie Nowaku-Jeziorańskim,

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.