Newsy

Popiełuszko i Papież w mundurach SS

Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz – „święci” polskiego kina - debiutują w roli szwarccharakterów w wojennym thrillerze „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, który trafi do kin 16 marca.

Piotr „Człowiek, który został papieżem” Adamczyk i Adam „Popiełuszko” Woronowicz zrywają z wizerunkiem świętych polskiego kina. W wojennym thrillerze „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” zobaczymy ich w mundurach SS, jako zaciekłych wrogów agenta J-23. Rola nazisty była szczególnym wyzwaniem dla Adamczyka, który w filmie Patryka Vegi wcielił się w słynnego sturmbannführera Hermanna Brunnera. Jak zapewnił aktor w jednym z wywiadów, zrobił wszystko, by nie zafałszować i nie zepsuć tej legendarnej roli.
 
Twórcy „Klossa” nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku – filmami „Tylko dla orłów” i „Komandosi z Nawarony”. „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie, poza Adamczykiem i Woronowiczem,  znaleźli się m.in. Tomasz Kot, Marta Żmuda Trzebiatowska, Wojciech Mecwaldowski i Daniel Olbrychski oraz niezapomniani serialowi antagoniści Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy [opis dystrybutora].

Odnośnik - „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” w kinach od 16 marca.

Nie wszystko złoto co się świeci

Nie wszystko złoto co się świeci

Przygodowy 113 min

Więcej o filmie
Karol, który został świętym

Karol, który został świętym

Animowany Familijny Biograficzny Od lat: b.o. 76 min

Więcej o filmie
Jan Paweł II - Santo Subito. Świadectwa świętości

Jan Paweł II - Santo Subito. Świadectwa świętości

Dokumentalny Od lat: 12 88 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Popiełuszko i Papież w mundurach SS

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.