Newsy

„Pompeje”: Zaklinacz koni

Romans celtyckiego niewolnika z obywatelką Pompejów z ziejącym lawą Wezuwiuszem w tle.

Film twórcy „Resident Evil” opowiada o miłości niemożliwej. O miłości, która połączyła niewolnika i gladiatora z obywatelką Pompejów z wyższych sfer. Na ich drodze do szczęścia staje nie tylko rzymskie prawo i żądny władzy senator, ale także - a właściwie przede wszystkim - erupcja Wezuwiusza, która w 79 r. n.e. zakopała całe miasto pod kilkumetrową warstwą kamieni. I właśnie wtedy, gdy wybucha wulkan, Paul W.S. Anderson czuje się za kamerą najlepiej. Spektakl nabiera wówczas tempa, a uczucie dwójki bohaterów wydostaje się poza ramy przewidywalnych dialogów. Ziemia otwiera swe podwoje, ogniste kule zatapiają statki uciekających w popłochu niedobitków, a fala uderzeniowa pustoszy miasto, przewracając budynki jak domy z kart. W tym czasie kochankowie walczą zaś o przetrwanie, wierząc, że bogowie pozwolą im wyjść z tej tragedii cało i razem. A wszystko to przedstawione zostaje w zapierających dech w piersiach kadrach.

Na danie główne trzeba jednak trochę poczekać. Zanim gruba warstwa popiołu pokryje miasto, widz wyruszy w cieżką i wyboistą drogę wraz z głównym bohaterem, Milo (Kit Harington - „Gra o tron”). Mówią na niego Celt, gdyż jest on ostatnim przedstawicielem celtyckiego plemienia hodowców koni, wyrżniętego w pień podczas rebelii stłumionej przez wspomnianego senatora Corvusa (Kiefer Sutherland). Milo trafia do Brytanii, gdzie jego szybkość i zręczność w pojedynkach z innymi gladiatorami zostaje doceniona. Właściciel postanawia przenieść zwiastującego duży zarobek niewolnika z prowincji na większe areny. W trakcie podróży do Pompejów oczom Milo po raz pierwszy ukazuje się Cassia (Emily Browning  - „Sucker Punch”). Bohater daje się poznać z innej, delikatniejszej strony, gdy uśmierza cierpienia rannemu koniowi, ma to w końcu we krwi. To zresztą nie ostatni raz, kiedy oczaruje kobietę umiejętnością obchodzenia się z wierzchowcami. W Pompejach Milo staje do walki z mistrzem gladiatorów, Atticusem (Adewale Akinnuoye-Agbaje). Tymczasem Corvus rozpoczyna starania o rękę Cassii. Plany bohaterów zostaną jednak zrewidowane przez potężny żywioł. 

„Pompeje”, reż. Paul W.S. Anderson, wyst. Kit Harington, Carrie-Anne Moss, Emily Browning, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Jessica Lucas, Jared Harris, Kiefer Sutherland, Sasha Roiz   

Jerzy Wasowski

Resident Evil: Zagłada

Resident Evil: Zagłada

94 min

Więcej o filmie
Resident Evil: Retrybucja 3D

Resident Evil: Retrybucja 3D

Akcja Science-Fiction Horror Od lat: 15 96 min

Więcej o filmie
Pompeje 3D

Pompeje 3D

Akcja Dramat Od lat: 12 105 min

Więcej o filmie
Pompeje

Pompeje

Akcja Dramat Od lat: 12 105 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Pompeje”: Zaklinacz koni

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

EdziuPedziu:)

EdziuPedziu:)

27.02.2014, 20:22:12

Film beznadziejny, ale tez niczego nie oczekiwalem :) efekty sepcjalne ujda, no i glowny bohater mi robi - lubie takie typki - reszta odmóżdża - po 8h przy biurku pomogło:):)

TomyLeeJones

TomyLeeJones

27.02.2014, 13:36:25

Jak dla mnie ten film był po prostu słaby, wątek miłosny był płytki, a gra aktorów nie rzucała na kolana. Nie mówiąc o samych rekwizytach i grą kamery podczas walk... Jedyna dobra rzecz to efekty specjalne, ale nie ratują one ogółu, nie polecam.

KKK

KKK

26.02.2014, 18:51:43

Genialny film . Lecz uważam , że ograniczenia wiekowe powinny zostać podwyższone . I chcę II cześć . Muszę dwiedzieć się co z tym konikiem :c

Paul WS Anderson

Paul WS Anderson

26.02.2014, 13:07:36

"Romans celtyckiego niewolnika z obywatelką Pompejów z ziejącym lawą Wezuwiuszem" czyli trójkącik