TOP Multikino

Polskie kino w lutym - ostro i romantycznie!

Ta mieszanka wybuchowa Was zachwyci…

W lutym miłośnicy polskiego kina będą bardzo zadowoleni, bowiem na ekranach kin zagoszczą aż dwa rodzime tytuły. I to nie byle jakie, bo zapowiadające się na prawdziwe MEGA HITY! „Planeta singli 3” i „Kobiety mafii 2” to kontynuacje filmów, które polska publiczność pokochała i dała temu wyraz szturmując kina. Jak będzie tym razem – zobaczymy. Tymczasem przeczytajcie, czego możecie spodziewać się po każdym z nich!

Planeta singli 3 (premiera 8 lutego)

Kobiety mafii 2
Fot. Kadr z filmu „Planeta singli 3”

„Planeta singli 3” to dość nietypowe domknięcie romantycznej trylogii, bo film wymyka się stereotypom dotyczącym komedii romantycznych. Tym razem jego akcja rozgrywa się na mazurskiej wsi podczas przygotowań do ślubu i wesela, które – jak to zwykle w komediach bywa – złamią wszystkie lukrowane schematy (aktywny link do recenzji Piotrka). Ania (Agnieszka Więdłocha) i Tomek (Maciej Stuhr) będą musieli zmierzyć się z całą serią niefortunnych zdarzeń i spotkań po latach. Dość wspomnieć, że rodzinka warszawskiego showmana okaże się nie końca tak idealna jak na obrazku. Po latach pojawi się na weselu ojciec Tomka – lekkoduch i podróżnik (Bogusław Linda), a swojej niechęci do pana młodego nie będzie specjalnie krył jego brat, niespełniony piłkarz (Borys Szyc). Na deser mamy jeszcze wątek świeżo upieczonych rodziców, którzy nie do końca potrafią ogarnąć swojego bobaska. Weronika Książkiewicz i Tomek Karolak są w ich rolach bezbłędni. Obejrzyjcie zwiastun i sprawdźcie, czego spodziewać się po tej smakowitej mieszance wybuchowej!

Kobiety mafii 2 (premiera 22 lutego)

Kobiety mafii 2
Fot. Kadr z filmu „Kobiety mafii 2”


Królowe polskiej mafii powracają, by zrobić w kinach jeszcze większe zamieszanie niż ostatnio! Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Tym razem chodzi o przemycenie do kraju tony kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”.

A Wy, na który polski film wybieracie się w lutym? A może zamierzacie obejrzeć obydwie produkcje? Piszcie na naszym forum!