Newsy

POLSKIE filmy idealne na JESIEŃ!

Rodzime kino w natarciu

Liście lecą z drzew, a wielbiciele rodzimych filmów lecą do Multikina! Jesienią polskie kino zawsze odżywa po letniej posusze i tak samo jest w tym roku. Przed nami wiele ciekawych premier. Będzie i zabawnie, i poważnie, i muzycznie, a nawet znajdzie się także coś z dreszczykiem. Sprawdźcie sami, na jakie polskie filmy warto wybrać się do Multikina tej jesieni.

PĘTLA (4 września)

Patryk Vega powraca i robi to, co umie najlepiej. Kontrowersyjny reżyser znów zabrał się za równie kontrowersyjny temat (tym razem chodzi o aferę podkarpacką), znów zebrał przed kamerą aktorską śmietankę (Stramowski, Wernke, Królikowski...), a jego film znów obejrzą miliony Polaków. "Pętla" już na ekranach Multikina!

25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY (18 września)

Słynna historia niesłusznie oskarżonego o morderstwo Tomasza Komendy trafiła na wielki ekran za sprawą Jana Holoubka. W tytułowej roli głównej wystąpił Piotr Trojan, a całość zapowiada się na mocne rozliczenie z bezdusznym systemem sądowniczym. 

JAK NAJDALEJ STĄD (25 września)

Polsko-irlandzki dramat opowie o perypetiach Oli, zbuntowanej siedemnastolatki, która rusza w daleką podróż śladami ojca. Całość wyreżyserował Piotr Domalewski, którego "Cicha noc" zrobiła furorę w polskich kinach przed trzema laty. Na drugim planie między innymi Kinga Preis i Arek Jakubik.

SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY (2 października)

Debiutancki album Molesty pod tytułem "Skandal" to jedna ze sztandarowych polskich rap-płyt. Bez niej polska scena hip-hopowa byłaby o wiele uboższa. Teraz za sprawą Vienia i Włodiego możemy obejrzeć dokument o kultowej grupie. Będą fragmenty koncertów, wywiady, niepublikowane fragmenty. Warto!

MAGNEZJA (2 października)

"Magnezja" to pierwszy od dawna polski western. Przeniesiemy się do początków XX wieku na pogranicze polsko-sowieckie. Będziemy świadkami gangsterskich potyczek, odkryjemy wielki konflikt między dwiema rodzinami i, rzecz jasna, napadniemy na bank. Szykuje się znakomita zabawa!  

LISTY DO M4 (4 listopada)

Seria "Listy do M" wraca na ekrany! Czwarta część pozwoli widzom sprawdzić, co słychać u ich ulubionych bohaterów. Przed kamerę wrócili Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Magdalena Różczka, Borys Szyc, Wojciech Malajkat, Danuta Stenka i inni. I znowu będziemy wzruszać się i śmiać.

SZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI (25 grudnia)

Czyli lubicie śmiać się i wzruszać na polskich filmach? W takim razie szykujcie się na bożonarodzeniowy seans "Szczęścia chodzą parami". Filmowe pary stworzą Weronika Książkiewicz i Michał Żurawski oraz Klaudia Halejcio i Antoni Królikowski. Twórcy mówią, że przygotowali "najgorętszą komedię romantyczną roku."

Na najlepsze polskie filmy jesienną porą zapraszamy do Multikina. To co, widzimy się? :)

Pętla

Pętla

Akcja Od lat: 15 105 min

Więcej o filmie
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Dramat Od lat: 15 106 min

Więcej o filmie
Jak najdalej stąd

Jak najdalej stąd

Komedia Dramat Od lat: 15

Więcej o filmie
Skandal. Ewenement Molesty

Skandal. Ewenement Molesty

Dokumentalny

Więcej o filmie
Magnezja

Magnezja

Kryminał Western

Więcej o filmie
Listy do M. 4

Listy do M. 4

Komedia romantyczna

Więcej o filmie
Szczęścia chodzą parami

Szczęścia chodzą parami

Komedia

Więcej o filmie
Mistrz

Mistrz

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do POLSKIE filmy idealne na JESIEŃ!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.