Newsy

Polski box office. Streep deklasuje Jovovich

Trzeba przyznać, że polscy widzowie nie ograniczają się tylko do stricte komercyjnych tytułów. Podczas minionego weekendu najnowszy film z Meryl Streep "Dwoje do poprawki" zdeklasował piątą część "Resident Evil"…

Faworytem weekendu (pośród nowości) wydawał się być "Resident Evil: Retrybucja". Poprzednia część cyklu "Resident Evil: Afterlife", wprowadzona do kin w 2010 roku, zebrała na starcie 61,5 tysiąca widzów. Taki wynik rzeczywiście byłby w tym tygodniu najlepszym rezultatem pośród premierowych tytułów. Tyle, że "Retrybucję" w ciągu trzech pierwszych dni wyświetlania obejrzało znacznie mniej widzów - 34 250 sprzedanych biletów (czwarte miejsce w tym tygodniu). Otwarcie na pewno poniżej oczekiwań. Cofające serię do 2007 roku, kiedy to "Resident Evil: Zagłada" w czasie premierowego weekendu zebrał 34,4 tysiąca widzów. Dodajmy, że trzeciej części cyklu nie udało się przekroczyć stumilionowego pułapu. Natomiast "Resident Evil: Afterlife" zgromadził ponad 200 tysięcy osób. W 2002 roku pierwsza część "Resident Evil" zebrała na starcie zaledwie 14,5 tysiąca widzów. W 2004 roku "Resident Evil 2 - Apokalipsa" w ciągu trzech pierwszych dni wyświetlania zgromadził 20,3 tysiąca osób.

Tymczasem najnowszy obraz z Meryl Streep "Dwoje do poprawki" podczas premierowego weekendu obejrzało 59 438 widzów (drugie miejsce). Chciałoby się powiedzieć, miła niespodzianka… Spójrzmy jednak, jak radziły sobie w polskich kinach poprzednie filmy z Meryl Streep. Na początku tego roku "Żelazna dama" zgromadziła na starcie 57,4 tysiąca widzów. Bardzo podobny rezultat osiągnęła w 2010 roku romantyczna komedia "To skomplikowane" (55,4 tysiąca osób). Nagrodzoną Oscarem rolę Meryl Streep w polskich kinach w sumie obejrzało ponad 300 tysięcy widzów. Natomiast gigantyczny wręcz sukces osiągnął w 2008 roku musical "Mamma Mia!" - aż 1,125 miliona sprzedanych biletów. Był to 4. najlepszy rezultat w sezonie. Jak widać, polscy widzowie potrafią docenić znakomitych aktorów. Potrafią też docenić wybitnych reżyserów, czego przykładem jest Woody Allen… "Zakochani w Rzymie" w ciągu 24 dni wyświetlania zgromadzili w naszych kinach 439,9 tysiąca osób (podczas minionego weekendu 28 331 sprzedanych biletów - piąte miejsce). Najnowszy film Allena traci wprawdzie dystans do ubiegłorocznej produkcji "O północy w Paryżu" (po 24 dniach - 495,6 tysiąca osób), ale już zdołał pokonać "Vicky Christinę Barcelonę", którą w sumie obejrzało w Polsce 435,4 tysiąca widzów.

Najpopularniejszym tytułem weekendu pozostał "Ted". Komedia z Markiem Wahlbergiem zgromadziła dzisiaj 64 629 widzów po jedynie 29% spadku popularności. Po 10 dniach wyświetlania komedia ma już na koncie 224,9 tysiąca osób. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak pierwsza część "Kac Vegas" z 2009 roku, obraz zgromadzi w Polsce ponad pół miliona widzów. W miniony weekend w kinach debiutował także film "W drodze". Na 39 kopiach wraz z pokazami przedpremierowymi obejrzało go 7073 widzów. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku we wrześniu mamy w kinach kilka solidnych przebojów. Co nie zdarzało się często w tym miesiącu. Stąd frekwencja, jak na wrzesień, naprawdę dobra - 333 tysiące sprzedanych biletów.

Na podstawie liczb z www.boxoffice.pl

Premiery nadchodzącego weekendu: "Jesteś Bogiem" - historia słynnej hip-hopowej formacji "Paktofonika"; "Straż sąsiedzka" - komedia fantastyczna z Benem Stillerem; "ParaNorman" - animacja, ale niekoniecznie dla dzieci (zombi); "Wiedźma wojny" - nagroda dla najlepszej aktorki na festiwalu w Berlinie; "Kochanek królowej" - najlepszy scenariusz i najlepszy aktor na festiwalu w Berlinie; "Zakochana bez pamięci" - komediodramat z Juliette Binoche; "Lato w mieście" - polska produkcja.


PN

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png

Dwoje do poprawki

Dwoje do poprawki

Komedia Dramat Od lat: 15 100 min

Więcej o filmie
Resident Evil: Retrybucja 3D

Resident Evil: Retrybucja 3D

Akcja Science-Fiction Horror Od lat: 15 96 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Polski box office. Streep deklasuje Jovovich

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.