Newsy

"Polot" | Podniebne marzenia Macieja Musiałowskiego

Dojrzewanie pod chmurami

Świetnie że powstaje coraz więcej takich filmów! "Polot" to kolejny przykład rodzimego kina, które ani nie rozlicza się z naszą bolesną przeszłością, ani nie zasypuje nas stertą melancholijnego gruzu. Najnowszy film Michała Wnuka, dotąd reżysera telewizyjnego, to poruszająca opowieść o dojrzewaniu, przekraczaniu progu dorosłości, rozwijaniu talentu oraz przyjaźni wystawionej na próbę.

W centrum historii jest Karol, wyjątkowo przedsiębiorczy i zdolny dwudziestopięciolatek, który dorabia w rodzinnej firmie i rozwija swój obiecujący biznes. Rodzinna tragedia przerywa plany chłopaka, który od teraz musi utrzymać dom i owdowiałą matkę. Nasz bohater postanawia zaryzykować i zrealizować marzenie, które może przynieść mu nie tylko splendor, ale i solidny zastrzyk gotówki. Młody wizjoner wkrótce przekonuje się, że droga ku dorosłości jest niezwykle wyboista. Przyjaciele mogą zdradzić, a partnerzy biznesowi oszukać. W takich warunkach trudno o sukces...

W rolach głównych występuje trzech wyjątkowo utalentowanych aktorów młodego pokolenia. W Karola, młodego wynalazcę marzącego o podniebnym sukcesie, wcielił się Maciej Musiałowski - pamiętny bohater świetnego dzieła Jana Komasy pt. "Sala samobójców. Hejter". Partnerują mu Eryk Kulm Jr (Alek w "Kamieniach na szaniec") oraz rewelacyjny Tomek Włosok, który dał się poznać dzięki chociażby kontrolowanie przeszarżowanej roli Waldena w "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".  Młodzież wspomagana jest przez m.in. Andrzeja Konopkę i Izabelę Kunę. 

"Polot" to świetnie kino o spełnianiu marzeń, trudnych wyborach i podejmowaniu kolejnych wyzwań. Musiałowski pracuje, Włosok knuje, a my widzimy się w Multikinie! Do zobaczenia!