Newsy

Pokaz filmu „Furioza” z udziałem twórców w Multikinie Malta

Kino sensacyjne, jakiego dawno nie było na dużym ekranie – tak o „Furiozie” w reżyserii Cypriana T. Olenckego mówią producenci. Na przedpremierowy pokaz filmu z udziałem twórców zapraszamy już 19 października do Multikina Malta, przy ul. Maltańskiej 1.

Kino akcji, jakiego nie było

Furioza” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film, który pokazuje świat, o którym większość z nas nie ma pojęcia. Świat kibiców – ultrasów, chuliganów i kobiet, które są z nimi w związkach. Scenariusz filmu powstawał kilka lat i oparty jest na prawdziwych relacjach gangsterów, dziennikarzy i agentów Centralnego Biura Śledczego Policji.

Fabuła filmu opiera się na historii bezkompromisowej policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. Opowiada o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem, a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?


Warte uwagi kreacje aktorskie

Mówiąc o „Furiozie” należy zwrócić również uwagę na znakomitą kreację aktorską Weroniki Książkiewicz, głównej bohaterki, oraz postać graną przez Mateusza Damięckiego, który przeszedł niesamowitą metamorfozę przygotowując się do tej roli. W filmie występują również: Szymon Bobrowski, Wojciech Zieliński i Mateusz Banasiuk.

Poznański pokaz przedpremierowy filmu odbędzie się 19 października, a udział w nim zapowiedzieli m.in. reżyser Cyprian T. Olencki oraz Weronika Książkiewicz i Szymon Bobrowski. Po seansie widzowie będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu i porozmawiać z twórcami.

„Furioza”, reż. Cyprian T. Olencki
Premierowy pokaz filmu z udziałem twórców:
19 października (wtorek), godzina 19:00

Multikino Malta, ul. Maltańska 1, Poznań.

Furioza

Furioza

Dramat Od lat: 15 139 min

Więcej o filmie KUP BILET