Newsy

„Podejrzani zakochani”: Po prostu farsa

Komedia twórcy „To nie tak jak myślisz, kotku” i „Pokaż kotku, co masz w środku”.

Bartłomiej Kasprzykowski i Sonia Bohosiewicz grają w filmie Sławomira Kryńskiego postacie spragnione miłości, które poznają się w internecie. Na umówioną randkę jednak, w obawie przed niepowodzeniem, wysyłają swoich zastępców udających – odpowiednio - przystojnego francuskiego amanta (Rafał Królikowski) oraz tajemniczą Simone (Weronika Książkiewicz). Koniec końców wszyscy wyżej wymienieni trafiają do hotelu, gdzie buszuje surrealistyczna banda przestępców. Jak można wyczytać z opisu dystrybutora – „W intrydze pełnej omyłek nikt nie wie, kto jest podejrzany, a kto zakochany. Tu nawet zakochanymi zostaje się z przypadku! Wraz z inteligentem i romantyczką w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych zostaną wplątani femme fatale, rabuś, oszust i kierownik-służbista.”

„Mój najnowszy film nie jest w żadnym razie kalką poprzednich, choć pewnych pokrewieństw nie sposób uniknąć. Farsa ma wielką, teatralną, ale i kinową tradycję oraz żelazne, niezmienne reguły i elementy składowe” – mówi twórca „To nie tak jak myślisz, kotku”. „Żeby zabawa nie przekształciła się w zgrywę, nie obrażała niczyjej inteligencji i znalazła szerszą publiczność, tworząc tak pomyślany utwór, trzeba mieć poczucie humoru, w dodatku powszechnie zrozumiałe. Bo przecież nie ma nic żałośniejszego niż smutna komedia, która nie może znaleźć drogi do odbiorcy” – konkluduje reżyser.

„Punkt wyjścia naszej opowieści zakłada minimum realizmu, ale szczerze mówiąc, akcja równie dobrze mogłaby się rozgrywać w Londynie, Paryżu czy Tokio” – kontynuuje zdobywca pięciu nominacji do Złotych Kaczek. „Bardzo chcieliśmy uniknąć wulgarności. Czerpaliśmy z klasycznych wzorców francuskich i angielskich, dyskretnie je unowocześniając. Poczucie humoru się zmienia, ale uważam, że należy zachować elegancję. Komedia ma dawać radość, a jak nie jest całkiem głupia, to świetnie.” Sławomir Kryński podkreśla, że pracując nad nowym projektem, czerpał inspirację m.in. z fars urodzonego w 1932 roku Ray’a Cooney’a („Kochane pieniążki”, „Hotel Westminster”). „Na pewno będą tu te elementy, które mnie fascynowały, kiedy chodziłem do kina, np. coś z „Rybki zwanej Wandą” – zdradza autor filmu.

„Podejrzani zakochani”, reż. Sławomir Kryński, wyst. Bartłomiej Kasprzykowski, Sonia Bohosiewicz, Weronika Książkiewicz, Rafał Królikowski, Rafał Rutkowski, Jerzy Schejbal, Marek Ślosarski, Krzysztof Kiersznowski   

Jerzy Wasowski

To nie tak jak myślisz, kotku

To nie tak jak myślisz, kotku

100 min

Więcej o filmie
Podejrzani zakochani

Podejrzani zakochani

Komedia Od lat: 15 106 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Podejrzani zakochani”: Po prostu farsa

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

czarna

czarna

07.02.2013, 17:54:07

fajny film :-)polecam