Newsy

„Pod Mocnym Aniołem” lepszy od "Drogówki"

„Pod Mocnym Aniołem” wciąż na topie. Po trzecim weekendzie na ekranach najnowszy film Wojtka Smarzowskiego utrzymał status lidera box office i może pochwalić się imponującym wynikiem frekwencyjnym.

Poruszającą, choć nie pozbawioną humoru, opowieść o nałogu i miłości w zaledwie 17 dni obejrzało w kinach 701 018 widzów! To wynik wyższy od tego, jaki w porównywalnym okresie zanotowała „Drogówka” (691 290 widzów po trzecim weekendzie) i lepszy niż łączna frekwencja dwóch wcześniejszych hitów reżysera –„Róży” i „Domu złego”!

Przypomnijmy, że „Pod Mocnym Aniołem” trafił na ekrany 24 stycznia i z frekwencją 253 937 widzów w pierwszy weekend uplasował się na szczycie krajowego box office’u. Bijąc dokonania „Drogówki”, zapisał się jako najlepsze otwarcie w filmografii reżysera, najlepsze otwarcie roku i najwyższy wynik otwarcia polskiej produkcji, po pierwszym weekendzie, od września 2012 roku i premiery „Jesteś Bogiem”.

Filmowa wersja powieści Jerzego Pilcha już po drugim weekendzie wyświetlania była drugim po „Drogówce” najbardziej kasowym hitem w karierze reżysera. A widzowie wciąż nie powiedzieli ostatniego słowa...

 
Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera „Drogówki”, „Róży” i „Wesela” to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” (Nagroda Literacka NIKE 2001).
 
Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić...
 
Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a,  farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

 

Źródło: Kino Świat

Drogówka

Drogówka

Dramat Kryminał Od lat: 15 118 min

Więcej o filmie
Pod Mocnym Aniołem 4K Extreme

Pod Mocnym Aniołem 4K Extreme

Dramat Od lat: 15

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Pod Mocnym Aniołem” lepszy od "Drogówki"

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Monia

Monia

05.02.2014, 23:31:47

jak się go nie rozumie...jest fantastycznie zrobiony, zabawny a zarazem przerażający. To film 'na raz'. Trochę siedzi w głowie i daje do myślenia:)

ona

ona

05.02.2014, 14:09:35

film jest beznadziejny !!!