TOP Multikino

Pociąg do kina, czyli nie tylko „Dziewczyna z pociągu”

Najlepsze „sceny pociągowe” na ekranie!

Od ledwo dychającej ciuchci do superszybkiego TGV, od Bustera Keatona do Toma Cruise’a  – kino pociągów się nie boi! Z okazji premiery „Dziewczyny z pociągu” postanowiłem podzielić się z wami moimi ulubionymi scenami rozgrywającymi się na kolejowych torach. Zapraszam do przedziału pełnego akcji!


„GENERAŁ”
Buster Keaton to był gość! Zobaczcie tylko, co też tutaj się wyrabia. Żadnych kaskaderów, żadnych efektów specjalnych, po prostu prawdziwa lokomotywa i aktor ryzykujący życiem dla jednego gagu. To dopiero poświęcenie!


„POZDROWIENIA Z ROSJI”
James Bond kontra Red Grant. Sean Connery kontra Robert Shaw. Z tego przedziału tylko jeden z nich ujdzie z biletem na resztę życia. Mocna rzecz bez zbędnej muzyki i udziału kaskaderów. Bójka ze “Spectre”? Nie rozśmieszajcie mnie!


„ŚCIŚLE TAJNE”
Durne, ale cholernie zabawne :)


„POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI 3”
Cóż za emocje! Jest coś niesamowitego w oglądaniu filmowych scen sprzed ery dominacji efektów komputerowych. Kaskaderzy dawali czadu, prawda? Tutaj mamy piękny przykład na to, jak porządnie rozwalić lokomotywę i przy okazji przenieść się w czasie.


„MISSION: IMPOSSIBLE”
Szybko, szybciej, najszybciej. Tom Cruise w kolejnych częściach może i sam zdobywał Burj Khalifa oraz wisiał na skrzydle samolotu, ale warto pamiętać, że i „jedynka” to coś więcej, niż tylko wiszenie na linkach.


„SPIDER-MAN 2”
Nowy Jork, pociąg pędzący ku zagładzie i Spider-Man kontra nikczemny Doctor Octopus. Krew, pot i łzy oraz wzruszająca i bardzo symboliczna scena kończąca tę sekwencję. To chyba jeden z najlepszych superbohaterskich momentów w historii kina!


„POCIĄG”
Polacy nie gęsi i swój „Pociąg” mają. Arcydzieło w reżyserii Jerzego Kawalerowicza stoi na najwyższym poziomie nie tylko filmowym, ale i technicznym. Ten pełen świetnych epizodów dramat to kamień milowy w historii rodzimego kina…


„DZIEŃ ŚWIRA”
…co nie znaczy, że inni polscy twórcy nie wykorzystywali motywu bezowocnego szukania samotności w zaciszu przedziału. W „Dniu świra” wszystko idzie nie tak. Współtowarzysze jedzą intensywnie pachnące kanapeczki, szeleszczą czipsami, gadają bez liku i jeszcze te zwierzaki…! Można zwariować!


„TARZAN: LEGENDA”
A na koniec coś sprzed raptem kilku miesięcy. W najnowszej odsłonie przygód dzielnego Tarzana jest jedna scena-perełka, w której główny bohater – niczym konduktor z sennych koszmarów – pozbywa się z pociągu niechcianych pasażerów na gapę. Mam nadzieję, że nie czyta tego nikt z PKP.

 

A czym zaskoczy nas „Dziewczyna z pociągu”? Jaką mroczną tajemnicę odkryła kobieta jeżdżąca zawsze na tej samej trasie, zawsze o tej samej porze? A może nie wszystko jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka? Zagadkę rozwiążemy już 7 października, gdy do kin zawita ekranizacja bestselleru „Dziewczyna z pociągu” z Emily Blunt w roli głównej!


W wagonach restauracyjnych zawsze najlepiej czuje się
Piotr Olczyk

Dziewczyna z pociągu

Dziewczyna z pociągu

Thriller Od lat: 15 112 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Pociąg do kina, czyli nie tylko „Dziewczyna z pociągu”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.