Newsy

Po co wagary, gdy mamy kino? Zabierz klasę na I Dzień Wiosny do Multikina!

Gdy budzi nas śpiew ptaków, dzień staje się dłuższy, a na osiedlowych trawnikach zaczynają pojawiać się nieśmiało pierwsze pąki kwiatów, oznacza to tylko jedno - wielkimi krokami zbliża się do nas upragniona wiosna!

Pierwszy dzień wiosny w szkołach kojarzy się uczniom między innymi z dniem wagarowicza. To prawdopodobnie jedyny dzień w roku kiedy pójście na wagary jest w pewien sposób społecznie akceptowalne, co wcale jednak nie oznacza, że słusznie. Warto więc pomyśleć o podarowaniu swoim uczniom pewnej alternatywy. Zamiast opuszczenia lekcji, by utonąć w wirtualnym świecie gier i social mediów może lepiej wybrać się wspólnie z całą klasą do kina? Filmowych propozycji na wspólne świętowanie 21 marca jest naprawdę mnóstwo. Na naszych ekranach między innymi:   

 Szczęście Mikołajka  (86 minut)

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli i woźnego o pseudonimie Rosół, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

Filip (124 minuty)

Rok 1941, warszawskie getto. Filip, młody polski Żyd, ze swoją ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie, by zarobić na utrzymanie rodziny. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie Sara i siedzący na widowni bliscy Filipa. Dwa lata później mężczyzna pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Podając się za Francuza, w samym sercu hitlerowskich Niemiec korzysta ze wszystkich uroków świata, nie jest w stanie się zatrzymać ani na chwilę. Następujące po sobie tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że nagle całe starannie zbudowane frankfurckie życie Filipa rozpada się jak domek z kart.

Wróżka Zębuszka (80 minut)

Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo najszczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie.

Zadra (88 minut)

Zadra” nawiązuje do nurtu zapoczątkowanego przez filmy „Jesteś Bogiem” i „Proceder”, ale przedstawia zupełnie nowy rodzaj bohaterki w polskim kinie. Sandra (Magda Wieczorek) to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie, gdzie próbuje przebić się jako Zadra. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, którą może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona.

Shazam! Gniew Bogów (130 minut)

Shazam! Gniew bogów to dalszy ciąg historii nastolatka Billy’ego Batsona, który po wypowiedzeniu magicznego słowa „SHAZAM!” zmienia się w swoje dorosłe alter ego, superbohatera Shazama.

Szkoła Magicznych Zwierząt (93 minuty)

Ida nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym trochę magii – Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki. Ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią!

Poza powyższymi propozycjami filmowymi, na wszystkie grupy szkolne czekają także atrakcyjne zniżki na bilety oraz produkty barowe, a dla opiekunów grup wejście gratis oraz darmowy napój!

W celu rezerwacji seansu oraz w razie jakichkolwiek pytań – zapraszamy do kontaktu z lokalnym Specjalistą ds. Kluczowych Klientów. 

Szczęście Mikołajka

Szczęście Mikołajka

Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 86 min

Więcej o filmie KUP BILET
Filip

Filip

Dramat Wojenny Od lat: 15 124 min

Więcej o filmie KUP BILET
Wróżka Zębuszka

Wróżka Zębuszka

Animowany Familijny Od lat: b.o. 80 min

Więcej o filmie KUP BILET
Zadra

Zadra

88 min

Więcej o filmie KUP BILET
SHAZAM! GNIEW BOGÓW

SHAZAM! GNIEW BOGÓW

Akcja Przygodowy Science-Fiction Od lat: 10 130 min

Więcej o filmie KUP BILET
Szkoła magicznych zwierząt

Szkoła magicznych zwierząt

Familijny Przygodowy Od lat: 7 93 min

Więcej o filmie KUP BILET