TOP Multikino

„Plan B”: Najlepsze role Marcina Dorocińskiego

Od Despero do… Despero.

Despero, Tadeusz, Toporek, a może Ryszard Kukliński? Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jednemu z najlepszych polskich aktorów, czyli Marcinowi Dorocińskiemu. A to wszystko z okazji premiery filmu „Plan B”. Reżyseruje Kinga Dębska, czyli autorka hitu „Moje córki krowy”. Tym razem obejrzymy tragikomiczną historię kilku osób gorzko doświadczonych przez los. Film jest zabawny, wzruszający i wypełniony po brzegi najrozmaitszymi emocjami. W rolach głównych Kinga Preis, Roma Gąsiorowska, Edyta Olszówka i oczywiście Marcin Dorociński – twórca wielu pamiętnych kreacji.

Przystojny amant, czy bezwzględny drań? A może jeden i drugi? Bronisław zwany Toporkiem na pierwszy rzut oka wydaje się być do rany przyłóż człowiekiem, a tymczasem jest… ubekiem. Dorocińskiego w roli najpierw czarującego, a potem wrednego typa zobaczycie w „Rewersie” Borysa Lankosza. Warto obejrzeć, szczególnie że – ciekawostka – film zdobył Nagrodę Publiczności… Multikina.
Tadeusz, oficer Armii Krajowej po wojnie zaszywa się na Mazurach. Kruchy, naznaczony traumą nie traci nic ze swojego człowieczeństwa, gdy postanawia zaopiekować się równie ciężko doświadczoną przez los wdową po hitlerowcu. Szlachetny człowiek w nieludzkich czasach – tak prezentuje się kreacja pana Marcina w „Róży” Wojtka Smarzowskiego.
Nazwa się Strong. Jack Strong. A tak naprawdę Ryszard Kukliński. Kontrowersyjna postać, której nie można odmówić bohaterstwa, choć wciąż niektórzy uważają, że zdradził swoją ojczyznę… Dorociński brawurowo wciela się w człowieka, który bardzo wiele zaryzykował i, niestety, bardzo wiele stracił. 
Na koniec jedna z pierwszych większych ról Marcina Dorocińskiego i postać, która już wkrótce powróci na ekrany. Oto Sławek Desperski, czyli Despero, gliniarz o złotym sercu i twardziel nad twardziele. Brylował wiele lat temu w pierwszym „PitBullu”, a już wkrótce wróci w czwartej odsłonie. Tym samym Marcin Dorociński po raz pierwszy w karierze wystąpi w kontynuacji. Jest na co czekać!
Pitbull. Ostatni pies

Pitbull. Ostatni pies

Akcja Kryminał Od lat: 15 124 min

Więcej o filmie
Plan B

Plan B

Od lat: 15 85 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Plan B”: Najlepsze role Marcina Dorocińskiego

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.