Newsy

„Pitbull” – ten humor rozkłada widzów na łopatki

- Co robiłeś jak było strzelane? - Nogi – ten oraz inne dialogi z filmu "Pitbull. Nowe porządki" stają się kultowe, dorównujący popularnością cytatom z "Psów" czy "Dnia świra".

Zachwyceni są nie tylko widzowie, którzy przytaczają słowa Olki (Maja Ostaszewska) czy postaci o pseudonimie Strachu (Tomasz Oświeciński), ale również krytycy. Strachu to „jednoosobowe show, które ilekroć otworzy usta, kładzie na łopatki całą salę” – czytamy na Wyrwanezkontekstu.pl. „Zachwyca Maja Ostaszewska, która na tak odmienną od swoich poprzednich dokonań rolę czekała bardzo długo. Jej postać, wraz z nasterydowanym Strachem, stanowi największe źródło komizmu i rozładowania napięcia” – dodaje Telemagazyn.pl. „Urocza w swej tandecie jest zwłaszcza Maja Ostaszewska jako Olka, była żona gangstera, która wytatuowała sobie na pupie komara, bo ‘lubi się bzykać’. Ale prym w śmieszności wiedzie osiłek zatrudniany przez Babcię, przy którego odzywkach nie sposób nie rechotać” – potwierdza Jacek Szczerba z Gazety Wyborczej.


Humor w „Pitbull” pozwala rozładować napięcie, które wzbudzają w widzu sensacyjne sceny.
„Mój mentor dokumentu, Andrzej Fidyk, nauczył mnie, że w przypadku każdej historii, którą próbujemy opowiedzieć, trzeba kierować się zasadą ‘przywalić – odpuścić’ i w przypadku tego filmu również staram się tak robić. Przywalam dawką mocnych emocji i odpuszczam pojechanym humorem” – tłumaczy reżyser filmu, Patryk Vega.


W filmie Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” gangster o pseudonimie Babcia (Bogusław Linda) rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi (pseud. Majami) z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę  gangsterów, jego droga przecina się z losami bohaterów dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje grupę mokotowską do tematu gangu „obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.    


Patryk Vega w sposób bezkompromisowy ukazuje życie policjantów, a także po raz pierwszy odsłania przed nami świat gangsterów. Pitbull. Nowe porządki  to nowe spojrzenie na policję i przestępczość. Poza Bogusławem Lindą, którego zobaczymy w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z Psów, wraz z filmem powraca znany fanom Pitbulla Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także gwiazda serialu Służby specjalne - Krzysztof Czeczot. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego.

Pitbull. Nowe porządki

Pitbull. Nowe porządki

Sensacyjny Od lat: 15 132 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Pitbull” – ten humor rozkłada widzów na łopatki

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.