Newsy

Piłka, moja miłość

Specjalne pokazy filmów o futbolu – oferta dla szkół.

Piłka to nie tylko sport. To zdecydowanie więcej. Potrafi dzielić, ale przede wszystkim jednoczy. Pokolenia, warstwy społeczne, całe narody. I potrafi być nośnikiem wspaniałych wartości: ducha fair play, solidarności, wzajemnego szacunku pomimo współzawodnictwa. Jest wcieleniem idei samodoskonalenia i pracy nad sobą – zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i zespołowym. O tym wszystkim mówią filmy, które chcemy zaprezentować dzieciom i młodzieży. Kontekst sztuki filmowej sprawia, że futbol staje się uniwersalnym znakiem – zrozumiałym i przydatnym w edukacji. Każdy seans to spotkanie z ekspertem – piłkarzem, trenerem, dziennikarzem sportowym, psychologiem.

Lista filmów:

Złota piłka – od 8 lat
Paragon gola – od 8 lat
Mecz życia – od 10 lat
110% - od 12 lat
Brat – od 14 lat
Boisko bezdomnych – od 15 lat
Mundial. Gra o wszystko – od 15 lat

Opisy filmów:

Złota piłka
reż. Cheik Doukouré
Francja, Gwinea 1994, 93 min.
rekomendacja wiekowa: od 8 lat

Niezwykła opowieść o afrykańskim chłopcu, który z piekła biedy przenosi się na piłkarskie salony. Will Bandian, ośmiolatek z małej afrykańskiej wioski, uwielbia futbol i marzy, że kiedyś zostanie znanym piłkarzem. Ale pewne rzeczy wydają się nie do osiągnięcia.

Paragon gola
reż. Stanisław Jędryka
Polska 1969, 93 min.
rekomendacja wiekowa: od 8 lat

Paragon, najlepszy zawodnik i "mózg" podwórkowej drużyny piłkarskiej, przeżywa rozliczne przygody. W czasie ucieczki skradzionym kajakiem na Madagaskar o mało nie tonie, ma kłopoty z milicją, zostaje uwięziony przez szajkę kanciarzy, spada z rusztowania, ale w końcu jego drużyna zdobywa upragnione mistrzostwo.

Mecz życia
reż. Katarina Launing
Norwegia 2014, 102 min.
rekomendacja wiekowa: od 10 lat

Anja uwielbia piłkę nożną, chociaż jej kolega z klasy Jonas uważa, że ten sport nie jest dla dziewczyn. Anja z humorem reaguje na zaczepki Jonasa, nie wiedząc, że tak naprawdę chłopak jest w niej zakochany. Nagle na dziewczynę spada straszny cios – rozpoznano u niej białaczkę.

110%
reż. Agnieszka Gola
Polska 2016, 90 min.
rekomendacja wiekowa: od 12 lat

Film pokazujący codzienne życie najwybitniejszych polskich sportowców. Jednym z głównych bohaterów filmu jest Robert Lewandowski. "110%" to filmowa opowieść o marzeniach, pasji, odwadze sięgania do gwiazd i smaku zwycięstw w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą.

Brat
reż. Marcel Rasquin
Wenezuela 2010, 97 min.
rekomendacja wiekowa: od 14 lat

Daniel i Julio mieszkają w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Wierzą w to, że z piekła, w którym przyszło im żyć, wyciągnie ich piłka nożna. Szansa na spełnienie marzeń pojawia się, kiedy obaj dostają zaproszenie na mecz pokazowy z najlepszą drużyną w mieście.

Boisko Bezdomnych
reż. Kasia Adamik
Polska 2008, 126 min.
rekomendacja wiekowa: od 15 lat

Ksiądz, Kosmonauta, Minister, Wariat, Górnik, Rolnik i facet z wyrokiem... Co może ich łączyć? Na razie miejsce zamieszkania – Dworzec Centralny w Warszawie. Wkrótce dołączy do nich były piłkarz reprezentacji Polski, którego obiecującą karierę przerwała kontuzja.

Mundial. Gra o wszystko
reż. Michał Bielawski
Polska 2014, 96 min.
rekomendacja wiekowa: od 15 lat

Dokumentalna opowieść o sporcie i polityce w okolicznościach nadzwyczajnych. Występ reprezentacji Polski w Hiszpanii w 1982 roku poznajemy z perspektywy internowanych działaczy, cenzorów, dziennikarzy oraz zawodników, usiłujących unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy.

Ceny biletów: 10-12 zł (w zależności od regionu). Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie. W sprawie zamówień prosimy o kontakt ze specjalistami ds. rezerwacji grupowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Piłka, moja miłość

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.