TOP Multikino

„Pierwszy człowiek” i inne filmy o kosmosie

Wybieramy te najlepsze.

Najpierw „Whiplash” i „La La Land”, a teraz Damien Chazelle dosłownie odrywa się od ziemi i sięga gwiazd… albo przynajmniej Księżyca. „Pierwszy człowiek” opowiada historię Neila Armstronga, czyli tego gościa, który niemal 50 lat temu zrobił mały krok dla człowieka i jednocześnie wykonał ogromny skok dla ludzkości. Film jest naprawdę świetny i nie wpada w pułapkę pochwalnej laurki. To zaskakująco kameralny i skromny dramat o człowieku, który po prostu nie potrafił odpuścić. Sprawdźcie naszą recenzję!
„Pierwszy człowiek” to jeden z kilku świetnych filmów o podbijaniu kosmosu. To co powiecie na zestawienie najlepszych pozostałych gwiezdnych produkcji? Będę trzymał się tych bardziej realistycznych, ale spokojnie – trochę też… odlecimy. No to 3, 2, 1, zapłon!

Zaczynamy od duchowego przodka „Pierwszego człowieka”. Nagrodzony kilkoma Oscarami „Pierwszy skok w kosmos” to urocza laurka dla pionierów kosmicznych wojaży: od przekroczenia bariery dźwięku na Ziemi do pierwszych załogowych lotów orbitalnych. 
Alfonso Cuaron w 2013 roku zachwycił wszystkich swoją „Grawitacją”. Oto świetnie sfilmowane i udźwiękowione oscarowe połączenie dwóch gatunków – twardego science-fiction z przygodowym survivalem. A wszystko okraszone potężną dawką realizmu i emocji.  
Rok później w kosmos poleciał Christopher Nolan. Międzygwiezdna podróż w poszukiwaniu planety zdolnej do zamieszkania jest jedyną nadzieją ludzkości po tym, gdy Ziemia pogrąża się w klimatycznym chaosie. „Interstellar” próbuje zadowolić i naukowców, i widzów – z różnym skutkiem.
A kolejny rok później Matt Damon utknął na Marsie. Sytuacja niewesoła, choć publiczność nierzadko wybuchała gromkim śmiechem. „Marsjanin” został nagrodzony Złotym Globem w kategorii „najlepsza komedia lub musical”.  To dopiero naukowa fantastyka, co?
Co zrobić, gdy słońce nagle zgaśnie? Zapalić je na nowo, rzecz jasna. W jaki sposób? Zdetonować w nim atomówkę, oczywiście! Tylko że taki ładunek trzeba najpierw dostarczyć… „W stronę słońca” to świetnie obsadzony, wyjątkowy miks dramatu, przygody i… horroru.  
Houston, mamy problem! Zestawienie kończymy kultowym „Apollo 13” ze wspaniałymi rolami Toma Hanksa, Kevina Bacona, Eda Harrisa, Gary’ego Sinise’a i oczywiście nieodżałowanego Billa Paxtona. Historia pechowego lotu i szczęśliwego powrotu wciąż chwyta za serce.

Przeszłość mamy za sobą. A co nas czeka w niedalekiej przyszłości? Lot w kosmos, oczywiście – i to w jakim towarzystwie! Brad Pitt wyrusza poza granice Układu Słonecznego na poszukiwania swojego ojca (w tej roli sam Tommy Lee Jones!). „Ad Astra” ma premierę już w styczniu – nie możemy się doczekać!

Więcej o filmie "Ad Astra": multikino.pl/filmy/ad-astra

Ryan Gosling leci na Księżyc, a wy lećcie do kina. Naprawdę warto. Do zobaczenia w Multikinie!
Pierwszy człowiek

Pierwszy człowiek

Familijny Dramat Biograficzny Od lat: 13 141 min

Więcej o filmie
Ad Astra

Ad Astra

Science-Fiction Thriller 124 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Pierwszy człowiek” i inne filmy o kosmosie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.