Newsy

Pierwsza miłość Radka Sikorskiego spędzi Weekend z królem

1 marca na ekrany kin wejdzie „Weekend z królem”, nowy obraz twórcy „Notting Hill”. W filmie, obok nominowanego do Złotego Globu Billa Murraya, zobaczymy Olivię Williams, znaną z roli w „Szóstym zmyśle” i związków, jakie łączą aktorkę z parą sławnych Polaków. Przypomnijmy, że w 2010 roku wystąpiła w „Autorze widmo” Romana Polańskiego, a znacznie wcześniej była… dziewczyną ministra Sikorskiego.

W książce „Strefa zdekomunizowana” Sikorski nazwał Williams pierwszą miłością. Byli parą przez cztery lata. Dziś polski minister jest mężem Anne Applebaum, a Olivia związała się z aktorem Rhashanem Stone. Jednak za sprawą „Weekendu z królem”, Brytyjka znów znalazła się blisko świata polityki. W opartej na prawdziwych wydarzeniach historii spotkania króla Jerzego VI i królowej Elżbiety, bohaterów „Jak zostać królem” z prezydentem USA, zagrała Eleonorę, żonę Franklina Delano Roosevelta.


„Naszą ambicją było stworzenie pouczającej historii opowiedzianej z wyczuciem i taktem – nie publiczne pranie brudów, czy też dyskredytowanie kogokolwiek w oczach świata. To całkiem świeża historia – niektóre fakty na temat życia pokazanych w filmie polityków wyszły na światło dzienne w przeciągu ostatnich kilku lat. Myślę, że widzowie będą bardzo zainteresowani ich poznaniem, a film z pewnością ich zaskoczy i rozbawi. Roger Michell doskonale pokazał, jak wiele pasji i głębi uczuć może kryć się pod powierzchnią oficjalnego wizerunku.” – mówi Williams.


Jest rok 1939. Wielka Brytania stoi w obliczu agresji Niemiec. Król Jerzy VI wyrusza z oficjalną wizytą do USA, aby przekonać prezydenta Roosevelta do zaangażowania się w wojnę w Europie. Królewski weekend w letniej rezydencji prezydenta w Hyde Park jest pretekstem do serii zabawnych nieporozumień, kiedy amerykańska bezpośredniość spotyka się z dworską etykietą. W dodatku Roosevelt, goszcząc parę monarchów, zaczyna równocześnie ryzykowany romans ze swoją kuzynką (Laura Linney).

 

Źródło: Kino Świat

Weekend z królem

Weekend z królem

Komedia Dramat Biograficzny Od lat: 15 96 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Pierwsza miłość Radka Sikorskiego spędzi Weekend z królem

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.