Newsy

Patryk Vega o nowym „Klossie”

„Postawiłem sobie za punkt honoru, że nie możemy odpuścić żadnej sceny” – zdradza Patryk Vega, reżyser wojennego thrillera „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, który do kin trafi już 16 marca.

W nowych przygodach agenta J-23 wszystko musiało być idealne, od spektakularnej bitwy, po statystę mówiącego prozaiczne „dzień dobry”. O jakichkolwiek ustępstwach nie mogło być mowy.


Pięć lat prac nad scenariuszem, tworzonym przez samego Władysława Pasikowskiego, setki statystów, grupy rekonstrukcyjne i dziesiątki pojazdów na planie filmu miały uczynić z nowego „Klossa” kino, które bez kompleksów stanie obok topowych hollywoodzkich produkcji. „Film wojenny po „Helikopterze w ogniu” i „Szeregowcu Ryanie” wszedł w zupełnie inną erę opowiadania i nie można robić pewnych rzeczy poniżej określonego poziomu, bo wychodzą one śmiesznie i niewiarygodnie” – twierdzi reżyser.
Dlatego właśnie „Stawka większa niż śmierć” czerpie z wzorców, które stanowiły o sile blockbusterów – z wyróżniającej je dynamiki i naturalizmu wojennych scen. „Wszystko pokazane jest niezwykle widowiskowo i reakcją widzów, którzy widzieli pierwsze fragmenty jest „wow” oraz pytanie, jak oni to zrobili? (…) To równo zagrany film, gdzie nie ma momentów, w których coś się nie udało, bo zabrakło pieniędzy, środków lub czasu” – zapewnia Vega.  


„Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu „Stawka większa niż życie”, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się m.in. Tomasz Kot, Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz, Marta Żmuda Trzebiatowska, Wojciech Mecwaldowski i Daniel Olbrychski oraz niezapomniani serialowi antagoniści Emil Karewicz i Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy [opis dystrybutora].

Odnośnik -   w kinach od 16 marca.

Dzień Dobry TV

Dzień Dobry TV

Komedia Od lat: 15 107 min

Więcej o filmie
Dzień dobry, kocham cię!

Dzień dobry, kocham cię!

Komedia Od lat: 12 92 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Patryk Vega o nowym „Klossie”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.