Newsy

OTWIERAMY MULTIKINO! Do wyboru aż DZIESIĘĆ PREMIER

Kupujcie bilety

Po stanowczo zbyt długiej przerwie wracamy przed wielki ekran! W Multikinie nie uznajemy kompromisów i dlatego na ponowne otwarcie kin przygotowaliśmy dla Was aż DZIESIĘĆ premier. Nie, to nie jest pomyłka. 28 maja trafi na nasze ekrany aż dziesięć filmów. Poniżej nasze rekomendacje do każdego tytułu w kolejności alfabetycznej. Jest w czym wybierać - sprzedaż ruszyła, więc rezerwujcie bilety i do zobaczenia w Multikinie! 

CO W DUSZY GRA

Najnowsza animacja studia Pixar to oscarowa opowieść o duszy i o tym, co czyni nas człowiekiem - ze świetną muzyką w tle! Główny bohater jest niespełnionym pianistą jazzowym wątpiącym w sens swojego życia. Życie to jednak nieoczekiwanie się kończy i nasz bohater trafia w zaświaty... z których planuje jak najszybciej uciec. "Co w duszy gra" mądre, wzruszające i krzepiące kino. Rodzina do kina wybiera się obowiązkowo!

CRUELLA

Czas na porządną dawkę nikczemności... z przymrużeniem oka! Najnowsza propozycja ze studia Walta Disneya opowie o początkach kultowej miłośniczki futer z dalmatyńczyków. "Cruella" to historia młodej dziewczyny, która już wkrótce zapała żądzą zemsty. A w tle Londyn lat 70. przesiąknięty punkową atmosferą. Będzie modnie i kolorowo. Liczymy na powrót kultowej piosenki przewodniej! "Cruella de Mon, Cruella de Mon..."

DRUGA POŁOWA

"Druga połowa" opowie o staraniach pewnego dziennikarza, którzy rywalizuje z futbolowym bogiem o serce pięknej Magdy. Nieograniczone środki z pewnością pomogą w zalotach znanemu piłkarzowi, ale dziennikarz, choć środków ma astronomicznie mniej, ma za to głowę pełną pomysłów. Kogo wybierze skołowana Magda? W produkcji udział wzięła między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan, Dariusz Szpakowski, Grzegorz Krychowiak oraz wiele innych zaskakujących osób ze świata futbolu. Piłka w grze!

KRUDOWIE 2: NOWA ERA

Między nami jaskiniowcami jest tak, że nawet po latach możemy wrócić na wielki ekran. Tak jak to stało się z Krudami, którzy po swoim debiucie w 2013 potrzebowali aż ośmiu lat, by znowu pojawić się w kinach. "Krudowie 2" opowiedzą dalsze losy sympatycznej prehistorycznej rodzinki, która tym razem trafia na... drugą prehistoryczną rodzinkę. Problem w tym, że Bettermanowie są we wszystkim lepsi i przede wszystkim bardziej nowocześni. Czy postęp cywilizacyjny zaszkodzi Krudom?

MORTAL KOMBAT

A teraz wszyscy fani niech na cały regulator krzykną: "MORTAL KOMBAT"! Jeśli przez tych wiele, wiele miesięcy z przymusowym brakiem dostępu do kin narastała w Was złość, to seans najnowszej ekranizacji kultowej gry komputerowej z pewnością rozładuje nagromadzone napięcie. "Mortal Kombat" to naparzanka na całego. Na seans lepiej wybierzcie się w płaszczach przeciwdeszczowych, bo posoka obficie spływać będzie z kinowego ekranu. Eskapizm w czystej postaci. Fatality! 

NOCNY KONWÓJ

Pewnej nocy stróże prawa otrzymują nietypowe zadanie – mają eskortować nielegalnego imigranta na lotnisko, skąd zostanie deportowany do swojej ojczyzny. Po drodze policjanci odkrywają, że po powrocie do swojego kraju więzień zostanie poddany karze śmierci. Moralny dylemat sprawia, że policjantka zaczyna kwestionować swoją misję. "Nocny konwój" to mocny mariaż dramatu z kryminałem. 

NOMADLAND

"Nomadland" w reżyserii Chloe Zhao to bez wątpienia najlepszy film dramatyczny zeszłego roku. Złote Globy i Oscary powędrowały w ręce pani reżyser (zaledwie drugi raz w historii!) Nagrody trafiły również do występującej w głównej roli Frances McDormand. Obsypana laurami produkcja jest niesamowicie wciągającą historia kobiety, która straciła cały majątek i zdecydowała się zostać... nomadą. Piękne zdjęcia, niesamowity klimat - wielkie kino!

OJCIEC

28 maja na ekrany trafia także inna oscarowa perełka. "Ojciec" to przede wszystkim triumf nagrodzonego za rolę tytułową Anthony'ego Hopkinsa oraz partnerującej mu Olivii Colman (która swojego Oscara odebrała zaledwie rok temu). Ta historia mówi wprost - starość nie radość, ale trzeba to zaakceptować. To kino skromne, ze świetną scenografią i wybitnymi kreacjami aktorskimi. Chcecie nadrobić zaległości i kochacie dobre kino? W takim razie "Ojciec" już na Was czeka.

PSY I KOTY 3: ŁAPA W GÓRĘ

Od lat psy i koty żyją w zgodzie dzięki międzygatunkowym ustaleniom. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych i przejmuje kontrolę nad częstotliwościami słyszanymi tylko przez nasze kochane czworonogi. Doprowadza to do ponownego konfliktu, a psy i koty znowu drą ze sobą... koty! "Psy i koty 3: Łapa w górę" to zabawna opowieść, na której cała rodzinka będzie śmiała się do rozpuku. Miau!

WOLKA 

Na koniec zestawienia polskie kino z Olgą Bołądź i Erykiem Lubosem. Anna opuszcza więzienne mury, by odnaleźć swoją starszą siostrę, z którą mi kilka rachunków do wyrównania. Dziewczyna szybko odkrywa, że w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Sielanka nie potrwa długo...

Na wszystkie filmy zapraszamy od 28 maja do Multikina. Do zobaczenia!