Newsy

Oscarowe filmy w Multikinie

W ten weekend na ekrany naszych kin wejdą m.in. „Poradnik pozytywnego myślenia” i „Wróg numer jeden” – faworyci tegorocznej oscarowej gali.

„Poradnik pozytywnego myślenia” to film, który wywołał największe zaskoczenie spośród wszystkich obrazów nominowanych do Oscara. Komediodramat Davida O. Russella („Fighter”) zdobył aż osiem nominacji do tej prestiżowej nagrody, w tym w najważnieszych kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz adaptowany. Na statuetkę mają także szansę odtwórcy głównych ról – Jennifer Lawrence („Igrzyska śmierci”) i Bradley Cooper („Kac Vegas”). Aktor wciela się w niestabilnego emocjonalnie mężczyznę, któremu pomóc może jedynie romans z... niestabilną emocjonalnie kobietą.

Drugim oscarowym pretendentem jest najnowszy film Kathryn Bigelow, zdobywczyni dwóch Oscarów za „The Hurt Locker. W pułapce wojny”. Amerykańska reżyserka ponownie zagłębia się w tematykę wojenną. Oparty na zeznaniach naocznych świadków „Wróg numer jeden” pokazuje jak doszło do schwytania najbradziej poszukiwanego terrorysty świata – Osamy bin Ladena. Film zdobył pięć nominacji do Oscara, m.in. w kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktroka pierwszoplanowa (Jessica Chastain) oraz najlepszy scenariusz oryginalny.

„Nieulotne” Jacka Borcucha („Wszystko, co kocham”) to obraz, który także odniósł międzynarodowy sukces. Autor zdjęć, Michał Englert, został wyróżniony przez jury prestiżowego festiwalu Sundance. Film opowiada historię dwójki studentów, Michała (Jakub Gierszał – „Sala samobójców”) i Kariny (Magdalena Berus – „Bejbi blues”), którzy zakochują się w sobie podczas wakacji w Hiszpanii. Ich relacje komplikuje jednak dramatyczne wydarzenie.

„Hansel i Gretel: Łowcy czarownic” w reżyserii Tommy’ego Wirkoli natomiast, to wybuchowa mieszanka kina fantasy i horroru. Piętnaście lat temu w chatce z piernika, rodzeństwo pokonało złą czarownicę sprytem. Dziś Jaś i Małgosia są już dorośli i jako łowcy czarownic zdążyli wypracować znacznie skuteczniejsze metody walki. On preferuje broń palną, ona z kolei woli załatwiać sprawę przy użyciu kuszy. Wkrótce będą musieli stawić czoła przerażającemu złu... W głównych bohaterów wcielili się Jeremy Renner („The Hurt Locker. W pułapce wojny”) i Gemma Arterton („Starcie tytanów”).

„Movie 43” to zestaw komediowych etiud autorstwa jedenastu reżyserów, m.in. Petera Farrelly’ego („Sposób na blondynkę”), Bretta Ratnera („Family Man”) i aktorki Elizabeth Banks („Jak urodzić i nie zwariować”). W tym filmie wielkie gwiazdy Hollywood – Kate Winslet, Hugh Jackman, Halle Berry, Naomi Watts, Richard Gere, Elizabeth Banks, Gerard Butler, Emma Stone, Kevin Spacey oraz Uma Thurman – przekraczają wszelkie granice absurdu...

12 lutego zapraszamy wszystkich zakochanych na „Romea i Julię”. Opera będzie śpiewana w języku francuskim. Została wyreżyserowana przez Bartletta Shera, a dyrygentem jest Yannick Nézet-Séguin. W rolach głównych widzowie zobaczą: Rolando Villazón oraz Nino Machaidze. Trzy dni później natomiast proponujemy wyjątkowy ENEMEF: Walentynki. Podczas nocnego maratonu filmowego wyświetlimy komediodramat „Poradnik pozytywnego myślenia”, „Kochanków z Księżyca. Moonrise Kingdom” Wesa Andersona, „Drive” z Ryanem Goslingiem oraz „Café de flore” z Vanessą Paradis.

Przypominamy też wszystkim rodzicom o weekendowych Porankach dla dzieci. W lutym w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10.30 pokażemy m.in. „Troskliwe Misie” i „Truskawkowe Ciastko”. Szczegóły na stronie.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski

Poradnik pozytywnego myślenia

Poradnik pozytywnego myślenia

Komedia Dramat Od lat: 15 122 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Oscarowe filmy w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.