Newsy

Operowe gwiazdy, wirtuoz skrzypiec i mistrzowie baletu

Sierpień konesera w Multikinie.

Wakacje ze sztuką w Multikinie trwają w najlepsze. W sierpniowym repertuarze znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy baletu, a także fani jedynego w swoim rodzaju mistrza walca – André Rieu.

13 sierpnia o godz. 19:00 wydarzenie, na które wielu miłośników muzyki czekało od miesięcy: do kin powraca Król Walca – André Rieu. W tym roku Mistrz zaprasza do założenia butów do tańca i wzięcia udziału w koncercie zatytułowanym „Zatańczymy?”, prosto z Maastricht – jego rodzinnego miasta. Maestro ożywi walca w niezapomnianym wieczorze muzyki i tańca. Dołącz do André, jego orkiestry Johanna Straussa, światowej klasy sopranów, tria tenorów i gości specjalnych, aby doświadczyć tego samego wrażenia, którego doświadczają słuchacze na rynku w Maastricht. Dodatkowo kinowi widzowie będą mieli unikatową możliwość zajrzenia za kulisy koncertu i obejrzenia ekskluzywnego wywiadu z André.

W wakacje nie zapominamy również o miłośnikach baletu. 27 sierpnia o godz. 19:00 ponownie zapraszamy na bestsellerowy wieczór baletowy „Carmen-suita & Pietruszka”. W roli Carmen wystąpi Swietłana Zacharowa – wybitna interpretatorka baletowej klasyki,  znana widzom m. in. z transmisji „Śpiącej królewny”, „Jeziora łabędziego” czy „Giselle” Wieczór dopełni balet Igora Strawińskiego „Pietruszka”, opowiadający o smutkach i radościach małej kukiełki, Piotrusia (Pietruszki) z rosyjskiego jarmarcznego teatrzyku. Zrealizuje go Edward Clug, tancerz i choreograf urodzony w Rumunii, obecnie dyrektor baletu w Słoweńskim Teatrze Narodowym w Mariborze.

Odkryj magię opery, walca i baletu na kinowym ekranie – spędź wakacje ze sztuką w Multikinie!

Harmonogram pokazów:

Koncert André Rieu „Zatańczymy?” będzie można zobaczyć 13 sierpnia o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Jaworzno, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Pruszków, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Wieczór baletowy „Carmen-suita & Pietruszka” zostanie pokazany 27 sierpnia o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Multikino 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław Pasaż  oraz Zabrze.

Andre Rieu: Zatańczymy?

Andre Rieu: Zatańczymy?

190 min

Więcej o filmie
Balet Bolszoj: Carmen-Suita / Pietruszka

Balet Bolszoj: Carmen-Suita / Pietruszka

150 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Operowe gwiazdy, wirtuoz skrzypiec i mistrzowie baletu

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.