Newsy

Oferta repertuarowa dla przedszkoli i szkół podstawowych na marzec

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z licznymi propozycjami filmowymi dla uczniów Państwa szkół, które zagoszczą na ekranach naszych kin w marcu.

Baranek Shaun

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Reżyseria: Mark Burton, Richard Starzack
Czas trwania filmu:  85 min. ( + blok reklamowy)

Docelowa grupa odbiorców: szkoła podstawowa (klasy I-VI)
Tematyka filmu:  siła przyjaźni, współpraca w zespole,  poszerzanie wiedzy o świecie, radzenie sobie z trudnościami.

Kinowa opowieść o przygodach Baranka Shauna, bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych dla młodszyc.Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun, wykorzystując nieobecność gospodarza, postawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

 

Tajemnice lasu

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Reżyseria:  Rob Marshall
Czas trwania filmu:  124 min. ( + blok reklamowy)

Docelowa grupa odbiorców: szkoła podstawowa (klasy IV-VI)
Tematyka filmu:  baśnie i legendy, adaptacje filmowe, walka dobra ze złem.

To humorystyczny i chwytający za serce musical, z udziałem plejady hollywoodzkich gwiazd z Meryl Streep i Johnnym Deppem na czele. W filmie zobaczymy doskonale znanych bohaterów najpopularniejszych baśni braci Grimm m.in.: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka oraz Roszpunkę. Klasyczne baśniowe motywy połączy nowa opowieść o piekarzu i jego żonie, ich pragnieniu założenia rodziny i perypetiach z wiedźmą, która rzuciła na nich zły urok.

 

Spongebob: na suchym lądzie

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Reżyseria: Paul Tibbitt
Czas trwania filmu:  100 min. (+ blok reklamowy)

Docelowa grupa odbiorców: szkoła podstawowa (klasy IV-VI)
Tematyka filmu:  siła przyjaźni, współpraca w zespole,  poszerzanie wiedzy o świecie.

Prześmieszne przygody żółtej gąbki i przyjaciół będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie. Historia z podwodnej animacji przenosi się na ląd, gdzie połączono animację z realnym filmem.  SpongeBob razem ze znajomymi musi opuścić wodę i wyruszyć na ląd w poszukiwaniu skradzionej przez pirata tajemniczej receptury, która może zagrozić całemu światu.

 

Asterix i Obelix: Osiedle Bogów

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Reżyseria: Louis Clichy, Alexandre Astier
Czas trwania filmu:  85 min. (+ blok reklamowy)

Film dostępny w wersji 2D i 3D

Docelowa grupa odbiorców: szkoła podstawowa (klasy I-VI)
Tematyka filmu:  siła przyjaźni, współpraca w zespole,  oryginalna lekcja historii.

Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”.  Asterix i Obelix robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

 

Fru!

Gatunek: animacja, komedia, przygodowy
Reżyseria: Antoine Barraud, Cory Edwards
Czas trwania filmu:  90 min. (+ blok reklamowy)

Film dostępny w wersji 2D i 3D

Docelowa grupa odbiorców: szkoła podstawowa (klasy I-VI)
Tematyka filmu:  siła marzeń, oryginalna lekcja geografii, odwaga i przezwyciężanie trudności

Ptaszek, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Jednak za sprawą nowych pierzastych przyjaciół i sympatycznej biedronki, która ma trochę nierówno pod kropkami, mały bohater pokaże wszystkim, gdzie ptaki zimują!

 

Kopciuszek

Gatunek: fantasy, familijny, przygodowy
Reżyseria:  Kenneth Branagh
Czas trwania filmu:  105 min. (+ blok reklamowy)

Docelowa grupa odbiorców: szkoła podstawowa (klasy IV-VI)
Tematyka filmu: współczesne baśnie, niesprawiedliwość ludzka, walka o marzenia,

Najnowsza produkcja Disneya inspirowana klasyczną powieścią pod tym samym tytłem to dzieło nominowanego do Oscara Kennetha Branagha. Zobaczymy w niej  jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem.

 

 

Szczegółowe informacje o pokazach i godzinach seansów  oraz możliwość rezerwacji miejsc na wybrany film  dostępna u lokalnych specjalistów ds. rezerwacji grupowych.

KONTAKTY_DO_SPECJALISTOW_ds__REZERWACJI.pdf