Newsy

"Ocean’s 8” oraz inne zuchwałe kinowe kradzieże

Danny, Debbie i reszta złodziejaszków

Jaki brat, taka siostra? Okazuje się, że w rodzinie Ocean nie tylko Danny ma smykałkę do przejmowania cudzej własności… Na ekrany wchodzi właśnie „Ocean’s 8”, czyli najnowsza część znanej serii komedii kryminalnych. Pomysł jest prosty, ale jaki efektowny! Ósemka pięknych kobiet, a wśród nich Sandra Bullock, Cate Blanchett, Helena Bonham-Carter i Rihanna, planuje zorganizować skok stulecia. Cel: naszyjnik tak cenny, że na co dzień przesiaduje w sejfie, ale ten jeden raz udekoruje szyję Anne Hathaway. Miejsce: coroczna gala w nowojorskim muzeum sztuki, czyli placówce chronionej lepiej, niż niejeden bank. W takim razie drogie panie - do dzieła! A my przyjrzyjmy się innym filmom, w których dochodzi do wyjątkowo bezczelnych kradzieży.

Zaczynamy od… „Szklanej pułapki”! OK, to kino akcji, ale przedstawiona w nim kradzież była naprawdę zuchwała! Hans Gruber i jego banda pozowali jako terroryście żądający uwolnienia swoich kamratów walczących o wolność Irlandii Północnej i Quebecu. Ale w rzeczywistości te piękne ideały były tylko przykrywką do zrabowania ze skarbca firmy Nakatomi 600 milionów dolarów w papierach wartościowych. Dobrze że na miejscu był dzielny policjant John McClane, który skutecznie ukrócił zapędy Grubera i spółki.

„Gorączka” Michaela Manna to jeden z moich ulubionych dramatów sensacyjnych. Fascynująca historia o policjantach i złodziejach zawiera scenę, która jest tak dobra i realistyczna, że wojsko amerykańskie pokazuje ją swoim rekrutom jako idealny przykład obchodzenia się z bronią. Chodzi oczywiście o kultowy fragment ze strzelaniną po napadzie na bank w samym środku ogromnego miasta. Warto dodać, że złodzieje dobrze wiedzieli, że są pod obserwacją, ale i tak zdecydowali się wykraść 12 milionów dolarów.

„Angielska robota” to oparty na faktach film o jednej z najbardziej tajemniczych – i zuchwałych, a jakże! – kradzieży w historii Wielkiej Brytanii. Nieznani sprawcy zrabowali z Llloyds Bank przy Baker Street gotówkę i biżuterię o wartości niemal trzech milionów funtów. Dokonali tego w sposób rodem… z kina, czyli wykopali podkop, zgarnęli towar i słuch o nich zaginął. Na deser, jakby tego było mało, zostawili wiadomość o treści sugerującej, że śledczym pewnie przydałaby się pomoc Sherlocka Holmesa…

No i na koniec, a jakże! „Ocean's Eleven: Ryzykowna gra”, w którym Danny Ocean wraz ze swoją wesołą kompanią postanawia obrabować trzy największe kasyna w Las Vegas. Ten to ma rozmach! Oprócz chęci wzbogacenia się nasz bohater pragnie także, a może przede wszystkim?, utrzeć nosa wyjątkowo paskudnemu przedsiębiorcy. W grę wchodzą przebieranki, naprawdę bezczelne, ale i wyjątkowo sprytne oszustwo oraz odrobina uroku osobistego. „Ocean’s Eleven” to początek naprawdę świetnej trylogii o eleganckich kryminalistach.

Ale oprócz tego seria „Ocean’s 11” otworzyła furtkę dla „Ocean’s 8”, którego bohaterki od dzisiaj czarują swoim wdziękiem ekrany Multikina. Możemy być pewni tego, że urodziwe włamywaczki w mniej lub bardziej konwencjonalny sposób dopną swego. A i przy okazji być może oprócz zgarnięcia sowitego łupu wyrównają kilka rachunków z tymi paskudnymi facetami...

Ocean’s 8

Ocean’s 8

Akcja Od lat: 15 110 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Ocean’s 8” oraz inne zuchwałe kinowe kradzieże

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.