Newsy

Nowy teledysk do filmu „Chemia”

„Bezwładnie czekam aż miłość swoim impetem walnie o ziemię” – śpiewa wokalistka zespołu Mikromusic, Natalia Grosiak, w teledysku do najpiękniejszego polskiego filmu o miłości – CHEMII.

Teledysk, w którym zobaczyć i usłyszeć możemy także Skubasa, ma dzisiaj premierę w sieci:

 

„Bezwładnie” ze słowami i muzyką Natalii Grosiak oraz trzy inne utwory Mikromusic znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Chemia”, który wejdzie do kin 2 października. Natalia Grosiak gra w filmie epizodyczną rolę.

„Chemia” to opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci. To film, który przekonuje, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Przedstawiona w filmie historia inspirowana jest wydarzeniami z życia założycielki Fundacji Rak’n’Roll – Magdaleny Prokopowicz. Reżyserem filmu jest jej mąż – Bartek Prokopowicz.


W ekranie zobaczymy: znakomitą Agnieszkę Żulewską („Bejbi blues”), Tomasza Schuchardta („Jesteś Bogiem”), Danutę Stenkę, Eryka Lubosa, Adama Woronowicza, Anitę Jancię-Prokopowicz.  Autorem zdjęć  do filmu jest Jeremi Prokopowicz („Herkules”, „Wenus w futrze”, „Rzeź”).


Piękna kompozycja „Bezwładnie” zwiastuje piąty album Mikromusic pt. „Matka i żony”. Premiera albumu zbiega się  z premierą filmu – przewidziana jest na 2 października.


Płytę „Matka i żony” wyprodukował gitarzysta Mikromusic, Dawid Korbaczyński. Wypełniło ją 11 piosenek. Nie wszystkie są melancholijne i liryczne, słychać też w nich sporą energię (np. "Matka Teresa"), z jakiej Mikromusic słynie podczas koncertów. W tekstach Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.


Informacje produkcyjne teledysku:
Gościnnie z Natalią zaśpiewał Skubas
Muzyka i słowa: Natalia Grosiak
Produkcja: FILMOKRACJA
Producent: Katarzyna Sarnowska, Klaudia Śmieja, Bartosz Prokopowicz
Scenariusz: Katia Priwieziencew i Grzegorz Hartfiel
Reżyseria: Katia Priwieziencew
Zdjęcia: Grzegorz Hartfiel

Ona: Małgorzata Kurkowska
On: Krystian Biłko
Dubler-skoczek: Bruno Puczko Szymański
Dublerka-skoczek: Kalina Puczko-Szymańska

 

Chemia

Chemia

Dramat Obyczajowy Od lat: 15 105 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Nowy teledysk do filmu „Chemia”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.