Newsy

Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz zapraszają na nowy cykl filmowy „Mistrzowie Kina Mastercard”

Już 18 lutego startuje w Multikinie cykl „Mistrzowie Kina Mastercard”, w ramach którego Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz wprowadzą widzów w świat wyselekcjonowanych przez siebie filmów: ważnego, ambitnego kina skłaniającego do dyskusji.

To prawdziwa gratka dla najbardziej wymagających kinomanów – publicystyka filmowa wkracza na duży ekran, a dzięki zastosowanej w ramach cyklu formule autorskiego programu video rozmowy dwójki krytyków będzie można zobaczyć aż w kilkunastu Multikinach w całej Polsce, zawsze w poniedziałki o godz. 19:30.

- Cieszę się, że widzowie Multikina będą mieli okazję zapoznać się z niezwykle bogatą ofertą filmów festiwalowych. Razem z Michałem nie będziemy narzucać ani własnego zdania na temat filmu, ani jego interpretacji. Mamy jedynie nadzieję, że nasza rozmowa będzie inspiracją do odnajdywania nowych sensów, poszerzania wiedzy filmowej i gorących dyskusji po seansie – mówi Grażyna Torbicka.

- Myślę, że jeśli ktoś kocha kino, to czuje potrzebę rozmowy o nim zwłaszcza jeśli są to filmy, które ma szanse odkryć na własną rękę, w obiegu festiwalowym, albo dzięki starannej kinowej selekcji. Chociaż razem z Grażyną Torbicką zajmujemy się kinem na co dzień, ta potrzeba jest w nas coraz silniejsza. Liczymy, że zdołamy przekazać nasze emocje widzom i każdy seans w ramach cyklu "Mistrzowie Kina Mastercard" będzie dla publiczności ciekawą podróżą, że rozbudzi apetyty i stanie się przystawką do filmowej uczty - dodaje Michał Walkiewicz.

Z poniedziałków – wśród dni tygodnia niekoniecznie cieszących się najlepszą sławą – można teraz uczynić cykliczne święto kina na najwyższym poziomie, a pokazy w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” na stałe wpisać do kalendarza.

Pierwszym filmem w prezentowanym w  ramach nowego cyklu będzie "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, nominowana do Oscara aż w trzech kategoriach – jeden z największych sukcesów polskiej kinematografii na przestrzeni ostatnich lat.

Oprócz nominacji do Nagrody Akademii Filmowej rangę filmu potwierdzają liczne europejskie i międzynarodowe nagrody, które jego twórcy zdobywają jedna po drugiej. Ostatnio – nagroda ASC dla Łukasza Żala, a wcześniej miedzy innymi Złota Palma w Cannes dla Pawlikowskiego, Nagroda Nowojorskich Krytyków Filmowych czy Złote Lwy i Europejskie Nagrody Filmowe (w kilku kategoriach). Pokazy Zimnej Wojny w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard”  18 i 25 lutego  to szansa na nadrobienie filmowych zaległości albo przypomnienia sobie, za co trzymamy kciuki przed Oscarami.

Przed każdym pokazami filmu ze swojej perspektywy opowiedzą o nim Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz. Jak odbierają tę filmową historię (i ile razy ją obejrzeli)? Co urzekło ich szczególnie? Które elementy filmu ich zdaniem są mistrzowskie, kto zasługuje na miano mistrza? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się z premierowego odcinka autorskiego programu "Mistrzowie Kina Mastercard" emitowanego bezpośrednio przed pokazem Zimnej Wojny.

Bilety na pokazy „Zimnej Wojny” w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” można nabyć w kasach kin oraz tutaj.

Kolejnym filmem prezentowanym w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” będzie „Faworyta” Yorgosa Lanthimosa. Bilety już do nabycia w kasach kina i tutaj.

Projekt realizowany będzie aż w 16 kinach sieci Multikino: w Warszawie (w kinach na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (w Multikinie Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Cena biletu zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście.

Sponsorem głównym cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” jest Mastercard.

Mistrzowie kina Mastercard: Zimna Wojna

Mistrzowie kina Mastercard: Zimna Wojna

Od lat: 15

Więcej o filmie
Mistrzowie kina Mastercard: Faworyta

Mistrzowie kina Mastercard: Faworyta

Od lat: 15

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz zapraszają na nowy cykl filmowy „Mistrzowie Kina Mastercard”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.